چگونه در نسخه 14942 سیستم عامل ویندوز 10 از متوقف شدن عملکرد مرورگر اج جلوگیری کنیم ؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 18 مهر 95 ساعت: 21:54:28

نسخه 14942 سیستم عامل ویندوز 10 رایانه به واسط شرکت فست رینگ ( Fast ring ) در اینسایدر عرضه شد. این بروز رسانی بخشی از بروز رسانی رد استون 2 ( Redstone 2 ) می باشد که در آن برخی از مشکلات این نرم افزار برطرف شده است.

البته همه ما می دانیم که نصب کردن هر نسخه از سیستم عامل ویندوز 10 که توسط فست رینگ عرضه شده بر روی یک رایانه، تعداد مشکلاتی که کاربر با آن ها مواجه می شود را افزایش می دهد. یکی از این مشکلات عدم امکان ورود به اکانت ایکس باکس پس از نصب نسخه دوم بروز رسانی های رداستون ویندوز 10  می باشد که خوشبختانه ردموند توانست این مسئله را برطرف سازد.

تعداد کمی از کاربران بعد از نصب نسخه 14942 ویندوز 10 گفته اند که بعد از اعمال این کار هربار که مرورگر مایکروسافت اج را باز کرده اند، این نرم افزار در نشان دادن مطالب با مشکل مواجه شده است. اگرچه که هنوز این مشکل به عنوان یکی از مشکلات اصلی ویندوز 10 در لیست مایکروسافت ثبت شده است، برنامه نویسان موفق به ارائه راه حلی شده اند که آن را تا حدی برطرف می کند. 

چگونه این مشکل را برطرف سازیم ؟

نکته : قبل از اعمال کردن این تغییرات بهتر است که بدانید که تغییر دادن ریجستری یک رایانه کار خطرناکی است که می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای نرم افزارهای نصب شده بر روی رایانه شما اعمال کند به همین دلیل توصیه می شود که قبل از اعمال این تغییرات از حافظه رایانه خود یک نسخه پشتیبانی تهیه نمایید.

روش اعمال تغییرات :

1-    دستور Run را با استفاده از ترکیب کلیدی ویندوز و کلید R باز و سپس عبارت regedit را در آن تایپ کنید و بر روی گزینه OK  کلید نمایید تا وارد محیط ریجستری شوید.

2-    بعد از باز شدن این دستور یک نوار آدرس جدید باز می شود که سریعا به شما می گوید که در کدام قسمت از بخش ریجستری قرار دارید. در این مرحله شما باید عبارت زیر را در قسمت آدرس نوار جدید کپی کنید و سپس روی گزینه اینتر کلیک نمایید :

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\Children

3-    حال روی هر کلید فرعی و یا زیر پوشه که می خواهید کلیک نمایید و سپس گزینه پاک کردن ( Delete  ) را انتخاب نمایید. 

4-    روی گزینه ( Yes ) کلیک کنید تا فرآیند پاک سازی تکمیل شود.

نکته : کلید های Children را پاک نکنید زیرا پاک کردن این کلیدها از راه اندازی مرورگر اج جلوگیری می کند. بعد از پاک کردن کلیدهای زیر پوشه باید بتوانید بدون بروز هیچ مشکلی از مرورگر اج مایکروسافت بر روی نسخه 14942 سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنید.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید