تست DNA سرویس شجره نامه شناسی به شما کمک می کند ریشه های خود را پیدا کنید

تست DNA سرویس شجره نامه شناسی به شما کمک می کند ریشه های خود را پیدا کنید

MyHeritage یک کیت ژنی معرفی کرد که تاریخچه قومی و جغرافیایی خانواده شما را شناسایی می کند.

همه سرویس های شجره نامه شناسی درباره ی ردیابی تاریخچه خانواده شما هستند، بنابراین معقول است که یکی از این سرویس ها بخواهد تاریخچه ژنتیکی شما را تشخیص دهد، اینطور نیست؟ MyHeritage مطمئناً این گونه فکر می کند. این شرکت یک کیت MyHeritage DNA با قیمت 79 دلار معرفی  میکند که نه تنها به ریشه های قومی شما نگاه مفصلی می کند، بلکه اتصالات جغرافیایی شما را هم شناسایی می کند. آیا از اروپای شمالی یا شرق آسیا هستید؟ بعد از 3 تا 4 هفته که نتایج تست آماده شد به تاریخچه خود پی می برید. گزارش شما حتی مطابقت های DNA بالقوه با دیگران، چنانچه شخص دیگری از بستگان دور هم باشد را به شما نشان می دهد.

گزارش های اولیه تنها برای 25 گروه قومی احتساب می شوند، اما در طول زمان باید به بیش از 100 عدد رشد کند. همچنین، MyHeritage  با دادن 5000 کیت تست رایگان به اعضای موجود در حال شروع به کار کتابخانه DNA خود می باشد. حتی اگر شما به سرپرستی پذیرفته شده باشید، احتمالاً چند نقطه برای مقایسه وجود داشته باشد.

البته، تست ژنی متمایل به اصل و نسب چیز جدیدی نیست، شرکت 23andMe پیش از این حول محور آن بوده است. با این حال، MyHeritage   هم بر مشتریان شجره نامه شناسی خود (85 میلیون کاربر ثبت نام شده) و هم بر تست های با وضوح بالاتر به عنوان روش هایی برای شکست رقبا حساب باز می کند. اگر می توانید این سؤال که "اصل شما به کجا بر می گردد" را با درجه بالایی از صحت و درستی پاسخ دهید، ممکن است که بیشتر مایل به  پرداخت هزینه این کیت باشید.

منبع خبر: engadget

نادیا صفرخانی

نادیا صفرخانی

نادیا دانشجوی ارشد ادبیات و مدرس زبان است. او حدود چهار سال است که به عنوان مترجم فعالیت می کند. او علاقمند به کارهای هنری، ادبیات و موسیقی است و اوقات فراغت خود را به ورزش و تماشای فیلم می گذراند.


8 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

muh

پنجشنبه, 18 خرداد 1396

albate havasetoon bashe ke in site israeli hast va etelaate dna be oona dadan khatarnake. chon mitoonan az oon etelaat baraye sakht virous hai ke bishtarin tasir ro rooye mardom har mantaghe bezare va kar hayi az in dast estefade konand

پاسخ

سید

سه شنبه, 27 شهریور 1397

حرف شما درسته در صورتی که خزانه ژنی ما خیلی دست نخورده و بکر باشه. ایران بعد از هزاران سال ترکیب با نژاد های مختلف دیگه رسما ژن خاصی نداره. مخصوصا که جمعیت بسیار
زیادی از یهودیان ایرانی الان در فلسطین ساکن هستن ....

پاسخ

معین

شنبه, 09 فروردین 1399

این برای قوم آریایی است ، وگرنه عیلامیان کمترین تعامل نژادی رو دارن مثل لرا

پوریا

پنجشنبه, 14 فروردین 1399

عیلامیان و لرها؟؟یا امامزاده بیژن...لرها که جزو اصیل ترین آریایی ها بودند که!

اسدالله شهبازی

جمعه, 17 اسفند 1397

آدرس این دستگاه را میخوام

پاسخ

Mehde javan

چهارشنبه, 17 مهر 1398

باسلام
هزینه سرویس شجره نامه چقدره
ممنون

پاسخ

مهدی جوان

چهارشنبه, 17 مهر 1398

????????????

پاسخ

اکرم

یکشنبه, 29 دی 1398

درود بر شما. چطور باید برای این است ثبت نام کنم؟

پاسخ

ایمل

جمعه, 04 بهمن 1398

یک معلومات درست چند هزینه دارد

پاسخ

حمید

دوشنبه, 05 اسفند 1398

سلام چگونه میتوانم اقوام پدری خود را که بیش از پنجاه سال است در ایران گم کرده ام و هیچ اطلاعی از آنان ندارم پیدا کنم ؟

پاسخ

ثبت نظر