استفاده از SYNC PASSPHRASE برای افزایش امنیت مرورگر کروم

ترفندهای افزایش امنیت مرورگر کروم.jpg

اگر شما هم جز افرادی هستید که از مرورگر کروم استفاده می‌کنید و امنیت اطلاعات هم برای شما در اولویت است، بدون شک قابلیت SYNC PASSPHRASE در کروم برای شما کاربردی خواهد بود. با آموزش فعال سازی SYNC PASSPHRASE همراه فیسیت باشید.

مرورگر کروم معروف‌ترین مرورگر در سراسر دنیا و در بین کاربران است زیرا سریع و روان است، از هزاران افزونه‌ی کاربردی پشتیبانی می‌کند، داده‌های شما را بین دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلفتان همگام سازی می‌کند و... . از طرفی گوگل هم با ارائه‌ی آپدیت‌های دائمی، برای حفظ امنیت آن تلاش‌های زیادی می‌کند. اما شما هم در این بین می‌توانید نقش موثری در حفظ امنیت کروم ایفا کنید. از این رو تصمیم داریم تا یک ترفند کاربردی برای افزایش امنیت مرورگر کروم را به شما معرفی کنیم که SYNC PASSPHRASE نام دارد. با فیسیت همراه باشید.

ابزار SYNC PASSPHRASE چیست؟

در صورتی که با حساب کاربری گوگل خود وارد مرورگر کروم شوید، داده‌های شما روی مرورگر (مانند بوک مارک‌ها، رمزهای عبور و...) روی همه‌ی دستگاه‌هایتان همگام سازی می‌شود. از این رو در صورتی که هکری به ایمیل شما دسترسی پیدا کند، امنیت همه‌ی داده‌هایتان از بین خواهد رفت. برای رفع این مشکل می‌توانید از ابزار SYNC PASSPHRASE استفاده کنید.

این قابلیت در اصل، یک نوع پسورد ثانویه است که با رمز کردن انواع داده‌های که روی سرورهای گوگل است، کارش را آغاز می‌کند و زمانی که روی دستگاه‌ها این اطلاعات مورد نیاز باشد، داده‌ها را رمزگشایی می‌کند. حالا از آنجایی که این رمز عبور ثانویه را تنها شما دارید، حتی با وجود لو رفتن اطلاعات حساب گوگل شما، امکان دسترسی به اطلاعات مرورگر کروم وجود ندارد.

نحوه‌ی فعال سازی ابزار SYNC PASSPHRASE

برای فعال کردن ابزار SYNC PASSPHRASE کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- وارد بخش Setting مرورگر کروم شوید.

2- به بخش Sync and Google serviced بروید.

3- در قسمت Encryption options، مطابق با تصویر گزینه‌ی دوم یعنی Encrypt synced data with your own sync passphrase را انتخاب کنید.

4- حالا باید رمز عبور مورد نظرتان را وارد کرده و سپس تایید کنید.

5- این کار را باید روی سایر دستگاه‌های خود هم انجام دهید تا همچنان داده‌هایتان به صورت همگام سازی شده روی همه‌ی دستگاه‌ها در اختیارتان باشد.

فعال سازی قابلیت SYNC PASSPHRASE در مرورگر کروم.jpg
فعال سازی قابلیت SYNC PASSPHRASE در مرورگر کروم -

اخبار مرتبط:

نسخه‌ی جدید کروم منتشر شد؛ بزرگ‌ترین آپدیت در سال‌های اخیر

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: guidingtech

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر