اینترنت مصرفی برای آموزش مجازی رایگان می‌شود

آموزش مجازی

به دنبال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و راه اندازی سیستم آموزش مجازی، اینترنت استفاده از وب سایت‌های آموزش مجازی رایگان می‌شود.

کروناویروس در سراسر جهان باعث تعطیلی مراکز زیادی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها شده است. ایران هم برای حفظ سلامت همه مردم و دانشجویان و دانش آموزان، مدارس و دانشگاه‌ها را تعطیل کرده و سیستم آموزش از راه دور را راه اندازی کرده است. برای تسهیل این امر برای دانش آموزان و دانش جویان، پیشنهاد شد تا اینترنت رایگان به این امر اختصاص یابد.

خوشبخاته حالا حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات از رایگان شدن تعرفه ترافیک اینترنت کلاس‌های آموزش مجازی، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داده است که گویا تصمیم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است. فلاح جوشقانی در این خصوص چنین توضیح داده است:

این تصمیم شامل پلتفرم‌های آموزش مجازی مورد تایید وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش خواهد بود که با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس، کلاس‌های درس به صورت مجازی روی این بسترها برگزار شود.

-

البته به گفته معاون وزیر ارتباطات هنوز لیستی از سایت‌ها و پلتفرم‌های مربوط به این کار تهیه نشده است اما وی توضیح داده است که در حال پیگیری است تا این لیست را دریافت کرده و آدرس IP آن‌ها را در اختیار اپراتورهای اینترنتی قرار دهد. همچنین وی توضیح داده است که دسترسی به این وب سایت‌ها تا پایان سال رایگان خواهد بود.

البته به صورت واضح مشخص شده است که اینترنت استفاده از این وب سایت‌ها تنها برای کلاس‌های آموزش مجازی و برای دانشجویان و دانش آموزان رایگان است اما اگر این وب سایت‌ها شامل سرویس‌های دیگری هم باشند، آن سرویس‌ها شامل این طرح نمی‌شوند.

اخبار مرتبط:

آموزش از راه دور بر بستر شبکه‌های اجتماعی خارجی ممنوع است

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: مهر


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر