1500 روستای جدید به اینترنت همراه اول مجهز شد؛ افزایش سطح دسترسی عمومی به اینترنت

همراه اول.jpg

همزمان با روز جهانی ارتباطات، در رویدادی آنلاین اعلام شد که در یک سال گذشته بیش از 1500 روستا به اینترنت همراه اول مجهز شده‌اند.

شاید این روزها بیش از همیشه به اینترنت وابسته شده باشیم و حتی آموزش هم از این طریق انجام می‌شود. در این شرایط، مردم ساکن روستاها و نقاطی که از اینترنت بی بهره بودند، مشکلات دوران کرونا را بیشتر از بقیه احساس کردند. حالا و در روز جهانی ارتباطات، آیین بهره برداری از اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت همراه اول با حضور معاون اول رئیس جمهور و محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

یکی از دستاوردهای همراه اول در این خصوص، اتصال 1587 روستا با جمعیت 1.3 میلیون نفر به اینترنت پر سرعت بوده است. به این ترتیب همراه اول در مدت 3 سال گذشته، موفق شده است برای 4200 روستا، اینترنت پرسرعت را به ارمغان بیاورد.

معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول، مرتضی طاهری‌بخش، درباره فعالیت یک سال گذشته همراه اول برای رساندن اینترنت به روستاها، چنین توضیح داده است:

در یکسال اخیر ارتقا دسترسی ۱۴۰۷ روستا و ایجاد دسترسی جدید برای ۶۵۵ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم توسط شرکت ارتباطات سیار ایران انجام شده که آیین آن به صورت نمادین در روستای سیدان خراسان جنوبی برگزار شد.

-

وزیر ارتباطات هم در این رویداد از اتصال 93 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار کشور، به اینترنت همراه و پوشش تلفن همراه خبر داد. وی همچنین این قول را داد که تا پایان سال 99، به اتصال 100 درصدی خواهیم رسید.

جالب است بدانید که در حال حاضر شرکت ارتباطات سیار ایران 69 میلیون مشترک تلفن همراه دارد که دارای ضریب نفوذ 84 درصدی است. همچنین ارتباطات رومینگ بین‌الملل همراه اول نیز با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است. در آخر هم باید بگوییم که همراه اول با سرمایه گذاری پروژه‌ها در قالب USO یا همان طرح خدمات عمومی اجباری روستایی، توانسته است 86 درصد جمعیت روستایی را به اینترنت متصل کرده و تحت پوشش خود قرار دهد.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر