۳۶ درصد از عکاسان حرفه‌ای با گوشی هوشمند عکس می‌گیرند

Untitled-1.jpg

هر روز شاهد این هستیم که کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند در حال پیشرفت و بهبود است و نسبت زیادی عکاسان حرفه‌ای برای خلق تایم لپس یا کاور مجله‌ها از موبایل خود برای ثبت تصاویر استفاده می‌کنند.

کارخانه‌جات تلفن هوشمند و کمپانی‌هایی که در زمینه بازاریابی فعالیت دارند اصرار دارند که کیفیت و ویژگی‌های دوربین‌ گوشی‌های هوشمند را هم‌سطح دوربین‌های DSLR و یا حتی بالاتر قرار دهند؛ این ادعاها برخی اوقات باعث دلخوری و پوزخند بسیاری از عکاسان حرفه‌ای می‌شود.

وب‌سایت پتاسیکل گزارشی منتشر کرده، که ۸۸۱ عکاس حرفه‌ای اظهار نظر کرده و Suite 48 Analytics پرسیده که چند نفر از این عکاسان حرفه‌ای با دوربین گوشی هوشمند عکاسی می‌کنند که نتایج جالبی یه دست آمده است:

25577.webp
-

از یک سو تنها ۱۳ درصد از عکاسان پاسخ داده‌اند که بیش از ۵۰ درصد از عکس‌های حرفه‌ای خود را با گوشی هوشمند می‌گیرند و ۶۴ درصد اظهار داشتند که هیچ‌گاه برای گرفتن عکس‌های فروشی خود از موبایل استفاده نمی‌کنند؛ به عبارت دیگر موبایل‌هایی که دوربین‌ باکیفیت دارند برای دوربین‌های مستقل و جدی تهدیدی محسوب نمی‌شوند.

از سوی دیگر، طبق نتایج این نظرسنجی ۳۶ درصد از عکاسان حداقل برخی از کارهای حرفه‌ای خود را با دوربین گوشی ثبت کرده‌اند.

طبق یافته‌های جدید این نظرسنجی، دوربین‌ گوشی‌های هوشمند در حدی پیشرفت کرده‌ است که می‌تواند انتخاب بسیاری از متخصصان دنیای عکاسی برای خلق آثاری حرفه‌ای باشد.

درحالی‌که برخی از عکاسان از دوربین موبایل‌های خود برای عکس‌های فروشی و سفارش مشتریان استفاده می‌کنند، ۵۸ درصد از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که از گوشی هوشمند برای تولید محتوای تصویری وب‌سایت یا رسانه‌های اجتماعی خود یا گرفتن عکس‌های پشت صحنه‌ی فعالیت‌ها استفاده می‌کنند.

به لطف پیشرفت‌های سخت‌افزاری و حتی مهم‌تر از آن، بهبود تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی، اکنون صدها میلیون کاربر تلفن‌ هوشمند بدون نیاز به تجهیزات تخصصی عکاسی قادر به گرفتن عکس‌هایی حرفه‌ای هستند؛ حتی ظهور دوربین‌های دیجیتال ارزان‌قیمت در اوایل قرن بیست و یکم نتوانسته بود این‌چنین امکان عکاسی را برای همه‌ی افراد فراهم کند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: PETAPIXEL

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر