منتشر شدن تصادفی اندروید ۱۱ برای گوشی‌های پیکسل

Untitled-1.jpg

اگرچه خبرهای اخیر از انتشار دیرهنگام اندروید 11 خبر می‌داد اما حالا می‌بینیم که اندروید 11 برای برخی از گوشی‌های پیکسل، به صورت تصادفی منتشر شده است.

چند روز پیش بود که در فیسیت گزارشی که از گوگل منتشر شده بود، مبنی بر تاخیر در انتشار اندروید 11 به دلیل نا‌آرامی‌هایی که در ایالت متحده صورت گرفته است، اما به یکباره امروز بعضی از کاربران گوشی‌های پیکسل این نسخه از سیستم‌عامل اندروید را دریافت کرده‌اند.

دو گوشی پیکسل XL 4 امروز اندروید 11 بتا 1 بیلد نامبر RPB1.200504.018 را دریافت کرده‌اند. انتظار می‌رود که این نسخه در اختیار کاربران بیشتری قرار بگیرد، با این حال هنوز این سیستم‌عامل برای همه گوشی‌ها فعال نشده است.

این برای اولین باری نیست که گوگل یک به‌روزرسانی را در اختیار کاربران محدودی قرار می‌دهد. برای مثال می‌توان به انتشار اندروید 7 برای گوشی‌های نکسوس P6 اشاره کرد که در سال 2016 اتفاق افتاد. در سال 2018 هم پچ امنیتی اندروید 9 برای شمار محدودی ارائه شد.

به هر ترتیب حالا کاربران گوشی‌های پیکسل با مراجعه به بخش تنظیمات و به‌روزرسانی، با اعلانی برای به‌روزرسانی مواجه شدند که در عکس‌های منتشر شده حجم این نسخه از اندروید 736 مگابایت نشان داده شده است.

ما از اندروید 11 انتظار داریم تا در بتا یک API های نهایی SDK و NDK را به همراه قابلیت انتشار اپلیکیشن‌ها را ارائه دهد. برخی از ویژگی‌های قابل توجه بتا ۱ که در نسخه چهارم پیش نمایش توسعه دهندگان این سیستم عامل وجود نداشت، اما حالا آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

android-11-beta-pixel.jpeg
-

گزینه توسعه‌دهنده جهت فعال کردن کنترل موسیقی در تنظیمات سریع

android_11_beta_media_resumption_2.jpg
-

شخصی‌سازی تنظیمات «منوی پاور» همراه با کنترل دستگاه‌ و کیف پول

android_11_power_menu_settings.jpg
-

طراحی جدید پیشنهاد اپلیکیشن در داک لانچر پیکسل

android_11_beta_app_suggestion_pixel_launcher_1-1.jpg
-

ظاهر جدید آیکون‌ها

Android-11-icons.jpg
-

براساس انتظارات، در آینده نزدیک شاهد رونمایی از اندروید 11 خواهیم بود و این نسخه از اندروید در اختیار تمام کاربران گوشی‌های مختلف قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد فیسیت:

تصویر زمینه‌ای که بلای جان گوشیتان می‌شود؛ مراقب از کار افتادن گوشی خود باشید

اگر به اخبار تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9to5google

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

SASAN

پنجشنبه, 15 خرداد 1399

سلام یعنی چی برای همه گوشی های دنیا منتشر میشه!؟

پاسخ

ثبت نظر