کانسپت وان پلاس 8T با قابلیت تغییر رنگ پنل پشتی معرفی شد

OnePlus 8T Concept.jpg

امروز شاهد معرفی دومین کانسپت وان پلاس با نام کانسپت وان پلاس 8T بودیم که در شرایط خاصی، رنگ پنل پشتی به صورت کامل بین خاکستری تا آبی تیره تغییر رنگ می‌دهد.

سال گذشته و در جریان CES 2020 بود که وان پلاس همه‌ی ما را با معرفی گوشی جدیدی با نام Concept One وان پلاس سورپرایز کرد. این گوشی از یک پنل شیشه‌ای الکتروکرومیکی که دوربین پشتی را پوشش داده بود، بهره می‌برد. به واسطه‌ی همین قابلیت لنزهای دوربین در مواقع نیاز، نمایش داده می‌شدند و زمانی که به آن‌ها نیازی نبود، محو می‌شدند.

حالا وان پلاس دومین کانسپت خود را با نام OnePlus 8T Concept معرفی کرده است که در اصل همان وان پلاس 8T است که پنل پشتی آن تغییر رنگ می‌دهد. درواقع در این کانسپت، کل پنل پشتی از چیزی ساخته شده که وان پلاس نام Electronic Color, Material, and Finish یا به صورت مخفف ECMF را بر روی آن گذاشته است. درست مانند Concept One، این جنس بدنه پشتی در موقعیت‌های خاصی تغییر رنگ می‌دهد.

البته باید اشاره کنیم که کانسپت وان پلاس 8T درست مانند Concept One برای خرید در دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت؛ بلکه این نمونه اولیه به این جهت به صورت عمومی معرفی شده است که نشان بدهد وان پلاس چگونه از تکنولوژی‌ها در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد.

در کانسپت وان، گلس الکتروکرومیک تنها دو حالت خاموش و روشن را داشت اما در ECMF که در کانسپت وان پلاس 8T به کار رفته است، تعداد زیادی رنگ ممکن، به نمایش در خواهد آمد. در ویدئوی زیر می‌بینید که چطور رنگ کل پنل پشتی تغییر می‌کند.

به جز همین ویژگی ECMF، کانسپت وان پلاس 8T تفاوتی با وان پلاس 8T معمولی ندارد.

همانطور که در ویدئو می‌بینید، دوربین اصلی این گوشی از رادار مبتنی بر امواج میلی متری بهره می‌برد که قابلیت تشخیص حرکت اشیا را داشته و به دنبال آن رنگ پنل پشتی را تغییر می‌دهد. همین ویژگی درباره‌ی قابلیت پایش تنفس هم وجود دارد و تغییر رنگ پنل پشتی را به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط:

وان پلاس کانسپت وان با دوربین محو شونده را معرفی کرد (CES 2020)

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر