وان پلاس کانسپت وان با دوربین محو شونده را معرفی کرد (CES 2020)

OnePlus-Concept-One

کمپانی وان پلاس در جریان رویداد CES 2020 از گوشی مفهومی خود با نام کانسپت وان رونمایی کرده است که علاوه بر ظاهر جذاب، دارای دوربین محو شونده اصلی است.

کمپانی وان پلاس مدت‌ها با گوشی‌های قدرتمند و ارزان قیمتش در بازار موبایل معروف بود اما مدتی است که با گوشی‌هایی از این کمپانی مواجه هستیم که ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. به عنوان آخرین نمونه از کارهای خارق‌العاده وان پلاس می‌توانیم به کانسپت وان از این گوشی اشاره کنیم که ساعتی پیش و در جریان رویداد CES 2020 رونمایی شد.

ظاهری جذاب و متفاوت؛ شبیه به ماشین مک لارن

این گوشی که ادامه همکاری وان پلاس با مک لارن است، ظاهرش را از ماشین‌های سوپراسپورت مک لارن به ارث می‌برد که در تیزر منتشر شده از این گوشی هم این موضوع به چشم می‌آید. بدنه پشتی این گوشی با چرم طبیعی زیبایی پوشیده شده و در وسط گوشی هم یک نوار باریک مشکلی رنگ قرار گرفته است که به زیبایی این گوشی می‌افزاید. این نوار مشکی که در پایین پنل پشتی بسیار باریک است و در انتهای پنل کمی پهن می‌شود، جایگاه لوگو و دوربین‌های اصلی گوشی است.

کانسپت وان با دوربین محو شونده - وان پلاس
کانسپت وان با دوربین محو شونده - ظاهری شبیه به خودرو مک لارن -

دوربین محو شونده

البته همکاری وان پلاس و مک لارن تنها به برندسازی محدود نشده است بلکه از نظر تکنولوژی هم در این گوشی شاهد ادغام‌هایی با مک لارن هستیم. برای نمونه گلس مشکی که در بدنه پشتی قرار دارد از تکنولوژی الکتروکرومیک بهره می‌برد. همین تکنولژی به گوشی اجازه می‌دهد تا شفافیت گلس را کم و زیاد کند. همین موضوع باعث می‌شود تا گلس بتواند کاملا سیاه شود، به طوری که تا قبل از فعال کردن دوربین، لنزهای دوربین اصلی دیگر دیده نشود و به گونه‌ای به نظر برسد که دوربین اصلی قابلیت محو شدن دارد. این دقیقا همان تکنولوژی است که مک لارن در خودرو سوپرکار 720S برای امن ماندن سرنشینان از تابش نور خورشید استفاده کرده بود.

کانسپت وان با دوربین محو شونده
کانسپت وان با دوربین محو شونده -

حالا وان پلاس می‌تواند از این تکنولوژی در سطح به مراتب کوچک‌تری استفاده کند تا میزان نوری که به دوربین می‌رسد را به کنترل خودش در بیاورد.

این شیشه جادویی قادر است به سرعت و تنها در مدت 0.7 ثانیه از تیره‌ترین حالت به حالت کاملا شفاف دربیاید و این زمان دقیقا همان زمانی است که دوربین برای فعال شدن به آن نیاز دارد.

این پنل شامل دو لایه‌ی شیشه‌ای 0.15 میلی‌متری با لایه‌‌ی الکتروکرومیک 0.05 میلی‌متری در بین‌شان است که از آن با نام فیلتر ND یا همان فیلتر کاهنده نور یاد می‌شود. این قابلیت تنها زیبایی گوشی را تامین نمی‌کند بلکه در شرایطی که نور محیط بسیار زیاد است، باعث می‌شود که تصاویری با نور بهتر ثبت شود.

سایر مشخصات

با وجود طراحی کاملا متفاوت، کانسپت وان از نظر مشخصات فنی دقیقا همان مشخصات وان پلاس 7 تی را به ارث می‌برد.

ویدیو کانسپت وان از وان پلاس با دوربین محو شونده

منبع خبر: androidcentral و gsmarena


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر