تم تیره به موتور جستجوی گوگل نیز اضافه می‌شود

Untitled-1.jpg

براساس گزارشات جدید گفته می‌شود که کمپانی گوگل در حال آزمایش حالت دارک مد یا همان تم تیره بر روی موتور جستوجوی خود است.

در سال‌های اخیر بعد از رونمایی از حالت تیره یا همان Dark Mode کاربران بسیار زیادی در سراسر جهان از آن استقبال کردند. این حالت باعث می‌شود که چشم‌ها کمتر آسیب ببیند چرا که رنگ‌های روشن به تیره تبدیل می‌شوند و در محیط‌هایی که سطح نور کم است این حالت بسیار کاربردی است. حتی بسیاری از کاربران اعلام کرده‌اند که این حالت را بهترین گزینه برای خواندن متون یا کار با دستگاه در محیط‌های تاریک می‌دانند.

اگر به بسیاری از وب‌سایت‌های مطرح دنیا سری بزنید متوجه خواهید شد که آن‌ها از این قابلیت برخوردار هستند و سایت‌های دیگر نیز افزودن حالت تیره را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند. حالا به گزارش 9to5Google گوگل قرار است این حالت یعنی دارک مُد را به زودی در اختیار کاربران خود قرار دهد.

تا به امروز به صورت آزمایشی چندیدن بار حالت تیره بر روی صفحه جستوجوی گوگل مورد تست و آزمایش قرار گرفته و حالا گفته می‌شود که آزمایشات نهایی به پایان رسیده و به زودی شاهد حالت تیره در مرورگر گوگل خواهیم بود که در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود که این قابلیت به صورت همزمان در اختیار کاربران ویندوز و مک قرار خواهد گرفت. البته استفاده از این حالت به انتخاب و سلیقه کاربر خواهد بود که خود فرد می‌تواند انتخاب کند که تم روشن یا تاریک برای او فعال شود.

در حالت تیره آن گونه که گفته شده پس زمینه از رنگ سفید به خاکستری تبدیل خواهد شد، متن‌های نوشته شده از سیاه به سفید تغییر رنگ خواهند داد؛ اما رنگ لینک‌ها تغییری نکرده و به همان رنگ آبی باقی می‌مانند. متاسفانه هنوز مشخص نشده است که چه زمانی می‌توان به حالت تیره یا Dark Mode در موتور جستجوگر گوگل دسترسی داشت؛ اما با توجه با آزمایشات نهاییِ کمپانی گوگل به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد این قابلیت باشیم.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9to5google

پویان معصومی

پویان معصومی

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

Mamad

دوشنبه, 27 بهمن 1399

Too late but it's acceptable

پاسخ

ثبت نظر