مسدودیت دونالد ترامپ در توییتر لغو خواهد شد؛ اولین مصاحبه ایلان ماسک بعداز خریداری توییتر

trump musck.JPG

زمانی که توییتر به ایلان ماسک رسید و ثروتمندترین فرد جهان توانست این شبکه اجتماعی را خریداری کند، بسیاری برایشان این سوال پیش آمد که سرنوشت حساب کاربری دونالد ترامپ که توییت‌های جنجالی منتشر می‌کرد چه خواهد شد. زمانی که جک دورسی مدیرعامل کمپانی توییتر بود دونالد ترامپ چندیدن بار به از استفاده از این پلتفرم محروم شد تا برای همیشه حساب او بسته شد.

در همین راستا، مدیرعامل فعلی تسلا و اسپیس ایکس در مصاحبه‌ای ویدیویی در کنفرانسی مربوط به صنعت خودرو که توسط فایننشال تایمز برگزار شده بود به طور مستقیم به این سوال اشاره کرد و ما را در جریان اقداماتش قرار داد.

ایلان ماسک در مصاحبه خود گفت که من هنوز کاملاً مالک توییتر نیستم، اما اگر این شرکت را در اختیار بگیرم، مسدود سازی حساب دونالد ترامپ را لغو خواهم کرد. او گفته که این اقدام از ابتدا اشتباه بوده است. به این دلیل که این کار حس بیگانگی را در کشور افزایش داد و مانع این نشد که دونالد ترامپ تریبون خود را از دست بدهد. فکر می‌کنم تصمیم توییتر از نظر اخلاقی بسیار احمقانه بود.» او در ادامه به صحبت‌های جک دورسی اشاره کرد و گفت که او نیز در این رابطه با وی هم عقیده است.

ایلان ماسک در ادامه گفت که انتقال ترامپ به شبکه‌ی اجتماعی خود یعنی Truth Social کار درستی نبوده است. از زمانی که شایعات و اخبار خریداری توییتر به دست ایلان ماسک رسانه‌ای شد طرفداران رئیس جمهور ثابق ایالت متحده دائماً از ایلان ماسک سوال می‌پرسیدند که آیا حساب ترامپ بازگشایی خواهد شد. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد که ترامپ علاقه‌ای به انجام این کار ندارد و می‌خواهد کار خود را در Truth Social ادامه دهد.

IMG_11052022_114959_822_x_522_pixel.jpg
-

او در مصاحبه‌ی خود با فاکس‌نیوز گفت: «به توییتر نمی‌روم و در TRUTH باقی می‌مانم. امیدوارم ایلان ماسک توییتر را بخرد چرا که آن را بهبود می‌دهد و ماسک آدم خوبی است، اما من باز هم در TRUTH می‌مانم.» اگرچه ترامپ علاقه‌ای برای بازگشت به توییتر نشان نمی‌دهد، اما شاید بسیاری از سیاستمداران جمهوری‌خواه که از خرید توییتر توسط ثروتمندترین فرد جهان استقبال کرده‌اند، مجدداً به این پلفترم محبوب برگردند.

باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا با مالکیت کامل ایلان ماسک بر شبکه اجتماعی توییتر، حساب کاربری دونالد ترامپ بازگشایی خواهد شد و یا اینکه او به این شبکه اجتماعی باز خواهد گشت؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر