منتظر قابلیت فیس آیدی در کامپیوترهای مک باشید

فیس آیدی در مک.jpg

فیس آیدی قابلیتی است که در حال حاضر در آیپدها و آیفون‌ها برای بازگشایی قفل با استفاده از چهره استفاده می‌شود. بررسی کدهای سیستم عامل macOS Big Sur اما نشان می‌دهد که احتمالا در کامپیوترهای مک هم شاهد قابلیت فیس آیدی خواهیم بود.

فیس آیدی یکی از قابلیت‌هایی است که چند سالی است اپل برای بازگشایی قفل آیفون و آیپدهای خود به کار گرفته است. این تکنولوژی با استفاده از سنسورهایی که دارد، به سرعت و در کمتر از 1 ثانیه می‌تواند با استفاده از چهره کاربر، گوشی یا تبلتش را باز کند. اگرچه این قابلیت تا به امروز تنها در آیفون و آیپدها کاربرد داشت، اما حالا بررسی کدهای موجود در سیستم عامل macOS Big Sur، نشان می‌دهد که احتمالا قرار است در آینده شاهد به کارگیری فیس آیدی در کامپیوترهای مک هم باشیم.

درواقع در این سیستم عامل افزونه‌ای پیدا شده است که دارای کد پشتیبانی از قابلیت PearlCamera است. این قابلیت درواقع نامی است که در آیفون X برای فیس آیدی و دوربین TrueDepth در نظر گرفته شد. این افزونه اما تنها به قابلیت PearlCamera خلاصه نشده است و دو نام دیگر FaceDetect و BioCapture هم در آن به چشم می‌خورد. از این رو به واسطه همین نام‌ها، با اطمینان بیشتری می‌توانیم درباره تجهیز کامپیوترهای مک به قابلیت فیس آیدی صحبت کنیم.

در حال حاضر مک بوک پروها و مک بوک ایرهای اپل از تاچ آیدی بهره می‌برند و دارای یک دکمه‌ی تاچ آیدی درون کیبورد هستند که از چیپ T2 بهره می‌برد. جالب است بدانید که تاچ آیدی در کامپیوترهای مک اپل از سال 2016 و زمانی که برای اولین بار تاچ بار در مک بوک پرو به کار رفت، پشتیبانی می‌شد.

حالا اما هنوز هیچ صحبتی درباره زمانی که قرار است کامپیوترهای مک از فیس آیدی پشتیبانی کنند و اینکه اولین دستگاه‌های مکی که دریافت کننده این قابلیت هستند، به میان نیامده است. با این وجود برخی شایعات نشان می‌دهد که کامپیوترهایی مانند iMac و مک بوک پرو، با بهره بردن از تغییراتی مانند mini-LED و چیپ‌های اپل سیلیکون، دریافت کننده فیس آیدی هم خواهند بود.

با این حال ممکن است زمان زیادی تا اعمال این تغییرات ممکن است باقی مانده باشد و البته هنوز هم تاییدیه‌ای از سمت اپل برای اعمال این تغییرات منتشر نشده است.

مطلب مرتبط:

تمام کارهایی که می‌توانید با Touch Bar جادویی مک بوک پرو انجام دهید

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: macrumors

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر