رئیس بخش سخت افزار کمپانی اینتل اخراج شد

اینتل.jpg

اخیرا شاهد انتشار خبری درباره عدم عرضه نسل جدید پردازنده‌های اینتل تا سال 2022 بودیم که باعث کاهش 16 درصد سهام این شرکت شد. حالا به دنبال این ماجرا، اینتل تصمیم گرفته است تا رئیس بخش سخت افزار خود را اخراج کند.

حدود یک هفته قبل شاهد انتشار خبری تاخیر در عرضه پردازنده‌های 7 نانومتری نسل بعدی اینتل بودیم، به طوری که گفته می‌شود این پردازنده‌های نسل بعدی اینتل، تا پایان سال 2022 معرفی و عرضه نخواهند شد. دقیقا یک روز بعد از انتشار این خبر، ارزش سهام اینتل حدود 16 درصد کاهش یافت. این کاهش بیشترین میزانی بوده است که سهام اینتل از ماه مارس تا کنون تجربه کرده است. در طرف مقابل، انتشار این خبر باعث شد که ارزش سهام کمپانی AMD، رقیب دیرینه اینتل، با رشد 17 درصد مواجه باشد.

همین اتفاقات و به تاخیر افتادن زمان عرضه نسل جدید پردازنده‌های اینتل، باعث شد تا این کمپانی تصمیم بر اخراج مدیر بخش سخت افزار خود بگیرد. از این روMurthy Renduchintala رییس بخش سخت افزار اینتل، بعد از 5 سال فعالیت در این کمپانی، در تاریخ 3 آگوست 2020، یعنی 13 مردادماه اخراج خواهد شد. جالب است بدانید که Murthy Renduchintala ، پیش از آمدن به اینتل، به مدت 12 سال در کمپانی کوالکام مشغول به کار بوده و از سال 2015 به اینتل آمد. وی در طی این سال‌ها جز پردرآمدترین مدیران اینتل بوده است و جالب است بدانید که تنها در سال 2019، حقوقی در حدود 26,885,400 دلار از اینتل دریافت کرده است.

حالا اما با رفتن Murthy Renduchintala ، نیروهای تحت مدیریت او، به پنج گروه تقسیم خواهند شد که یک گروه با نام توسعه فناوری و با مدیریت Ann Kelleher ، یکی از مدیران موفق اینتل که از سال 1996 وارد این کمپانی شده است، به فعالیت خود ادامه خواهند داد. این گروه قرار است که چیپ‌های 7 نانومتری را توسعه دهند.

ann kelleher.jpg
-

اخبار مرتبط:

لپ تاپ های جدید MSI با پردازنده نسل دهمی اینتل و برای تولید کنندگان محتوا معرفی شدند

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: None

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

مهدی ق.

چهارشنبه, 08 مرداد 1399

درود بر AMD

پاسخ

5th

چهارشنبه, 08 مرداد 1399

والا ما جهالت دیده بودیم ولی نه در این حد که چون بعضی مدل های اینتل در حیفا طراحی میشن حالا رفتین AMD پرست شدین! صد رحمت به اتیش پرستا!

ثبت نظر