امتیاز DXOMark آیفون SE 2020 مشخص شد؛ دوربینی همرده با آیفون X

iphone SE 2020

چندی پیش اپل از ارزان‌ قیمت‌ترین آیفون خود با نام آیفون SE 2020 رونمایی کرد. حالا DXOMark دوربین اصلی و سلفی این گوشی 399 دلاری را بررسی کرده است و مشخص شده که دوربین این گوشی همرده با آیفون X است اما کمی از آیفون 11 ضعیف‌تر است.

آیفون SE 2020 آخرین گوشی معرفی شده توسط اپل است که یک نمونه خاص محسوب می‌شود. این گوشی آیفون که اندازه‌ای بسیار کوچک دارد، از نظر سخت افزاری با آیفون 8 تفاوتی ندارد اما پردازنده‌ی به کار رفته در آن، پردازنده A13 Bionic است که همان پردازنده به کار رفته در آیفون 11 است. به این ترتیب و به لطف پردازنده A13، دوربین آیفون SE به مراتب بهتر از دوربین آیفون 8 است.

به هر ترتیب حالا وب سایت DXOMark دوربین گوشی آیفون SE 2020 را بررسی کرده اما نتایج حاکی از آن است که دوربین آیفون SE 2020 به خوبی دوربین آیفون 11 نیست. درواقع آیفون SE 2020 موفق شده است امتیار 101 را برای دوربین اصلی و امتیاز 83 را برای دوربین سلفی بدست بیاورد.

همانطور که در تصویر می‌بینید دوربین اصلی این گوشی در بخش عکسبرداری نمره 103 و در بخش فیلم برداری امتیاز 98 را بدست آورده است و این دو امتیاز در کنار هم، نمره کلی 101 را برای آیفون SE 2020 رقم زده است.

امتیاز DXOMark ایفون SE 2020
امتیاز DXOMark ایفون SE 2020 -

همانطور که گفتیم آیفون SE 2020 که در حال حاضر ارزان قیمت‌ترین آیفون اپل است، اگرچه دوربین خوبی دارد اما کیفیت این دوربین به پای دوربین آیفون 11 نمی‌رسد. درواقع نقطه ضعف این گوشی دوربین تک آن است که باعث شده است در زمینه زوم، عکاسی پرتره و حالت بوکه ضعیف‌تر از سایر رقبای خود ظاهر شود.

به هر ترتیب حالا با توجه به امتیاز DXOMark آیفون SE 2020 می‌دانیم که دوربین آیفون SE 2020 با دوربین آیفون x و گوگل پیکسل 3a عملکرد مشابهی دارد زیرا امتیاز این سه گوشی برابر است. با این حال دوربین این گوشی از ردمی K20 Pro با اختلاف یک امتیازی، عملکرد ضعیف‌تری دارد.

جالب است بدانید که حدودا 1 ماه پیش وب سایت DXOMark گوشی آیفون SE 2020 را از نظر صوتی مورد بررسی قرار داد. در این بررسی مشخص شد که این گوشی، یکی از ارزان قیمت‌ترین گوشی‌های بازار است که کیفیت صدا و میکروفون و بلندگوی بسیار خوبی دارد.

با همه این اوصاف مشخص است که آیفون SE 2020 اپل با قیمت 399 دلاری نظر بسیاری از علاقه‌مندان به گوشی‌های آیفون را جلب خواهد کرد.

اخبار مرتبط:

پنجمین آیفون 12 هم معرفی خواهد شد؛ شکستن قیمت آیفون 12

اگر به اخبار تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gizmochina

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر