معاون وزیر ارتباطات : تولید مودم 5G در دستور کار قرار گرفت

5G modem.jpg

معاون وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای تولید مودم 5G در کشور و ارائه‌ی اینترنت ثابت وایرلس یا همان FWA در نقاط پرتراکم کشور خبر داده است تا برای استفاده از اینترنت 5G نیازی به گوشی 5G نباشد.

تکنولوژی 5G یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیاست که البته در نقاط معدودی در سراسر جهان امکان استفاده از این تکنولوژی وجود دارد. با این حال مدتی است که از حضور این تکنولوژی در کشور، خبرهایی به گوش می‌رسد. حالا اما ستار هاشمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی برای تولید مودم 5G خبر داده است.

وی معتقد است که یکی از کاربردهای 5G برای خدمت رسانی به نقاط پرتراکمی است که امکان ارائه کانکشن و پهنای باند مناسب برای آن وجود ندارد. بنابراین اولویت با این نقاط است. از طرفی تعداد گوشی‌های 5G در سراسر جهان چندان زیاد نیست و به علت قیمت بالای آن‌ها، ضمن عدم پوشش 5G در همه‌ی نقاط جهان، کمتر کسی از گوشی‌های 5G استفاده می‌کند. همین موضوع باعث شده است تا ارائه خدمات اینترنت FWA مورد توجه قرار بگیرد. در همین خصوص هاشمی چنین توضیح داده است:

از این رو تولید مودم‌های 5G را در دستور کار قرار دادیم که بر بستر FWA بتوانیم اینترنت 5G به کاربران ارائه کنیم.

وی در ادامه توضیح داده است که برای تولید مودم‌های 5G در داخل کشور برنامه ریزی شده است و او امیدوار است که تا پایان سال 99، خط تولید مودم‌های 5G در کشور ایجاد شود. معاون وزیر ارتباطات در خصوص توانایی تولید این نوع مودم‌ها در کشور چنین توضیح داده است:

توانایی و دانش فنی تولید مودم در کشور وجود دارد و هم اکنون چند شرکت ایرانی به صورت تخصصی در حال تولید مودم هستند. برای ورود به ۵G نیز این شرکت‌ها با انتقال دانش و تکنولوژی این محصول، در زمینه تولید موفق خواهند بود.

-

اخبار مرتبط:

اینترنت خانگی 5G تا پایان سال؛ وعده‌ی وزیر ارتباطات

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: مهر


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

آلیا

چهارشنبه, 16 مهر 1399

بابا خسته نباشید... چه افتخار هم می کنند برای چیزی که ضررش بیشتر از نفعشه!
دولت محترم شما که مردم رو از کرونای فسقلی می ترسونه، به فکر سرطان های ناشی از 5G نیست؟؟

پاسخ

ثبت نظر