شرکت‌های واردکننده موبایل تا ۲۰ فروردین تعطیل شدند

واردکننده موبایل.jpg

در راستای رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، انجمن واردکنندگان موبایل خواسته است تا شرکت‌های وارد کننده، تا 20 فروردین تعطیل باشند.

این روزها سراسر جهان و البته ایران، با ویروسی به نام کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، ویروسی که تقریبا باعث تعطیلی همه‌ی کسب و کارها شده و در سراسر دنیا خسارات جانی و مالی بسیاری را به وجود آورده است. در راستای قطع زنجیره انتقال و جلوگیری از بیمار شدن عده‌ی بیشتری از افراد، در ایران طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا درآمده است. حالا و در راستای اجرای این طرح، انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران از شرکت‌های عضو این انجمن و دیگر شرکت‌های فعال در زمینه واردات موبایل و تبلت خواسته است تا به منظور رعایت طرح فاصله‌گذاری مبارزه با کرونا، تا ۲۰ فروردین از بازگشایی شرکت‌های خود امتناع کنند. این انجمن در بیانیه‌ای به شرح زیر، این موضوع را به اطلاع فعالان این حوزه رسانده است:

پیرو اطلاعیه‌های شماره ۱و۲و۳ کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اجرای کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط ویژه کشور با هدف قطع زنجیره انتقال و گسترش ویروس کرونا و حفاظت از جان کارکنان شرکت‌ها (و سایر افرادی که در مسیر رفت و آمد و انجام فعالیت‌های روزانه با آنها در صورت باز بودن محل کار ارتباط خواهند داشت) و همچنین به استناد اطلاعیه رسمی اتاق اصناف ایران و تهران مبنی بر عدم فعالیت اصناف کشور طبق جداول مشاغل اعلامی وزارت کشور تا ۲۰ فروردین۹۹، از کلیه مدیران عامل و سهامداران شرکت‌های واردکننده موبایل، تبلت و لوازم جانبی تقاضا داریم نظر به مسئولیت اجتماعی خود، برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم جهت تعطیل نگه داشتن شرکت‌های متبوع و یا به حداقل رساندن فعالیت‌های اضطراری و ضروری، تا پایان هفته جاری را مبذول کنند.

-

این طرح اگرچه طرح خوبی است اما ماجرا اینجاست که بخش خصوصی در این مدت به شدت متضرر شده است و انجمن واردکنندگان موبایل هم از این ماجرا مطلع است اما در ادامه این بیانیه، به موضوع سلامت کارکنان و موضوع بیمه اشاره شده است:

هر چند شرکت‌ها در ماه اخیر و ماه‌های آتی با مشکلات جدی روبرو هستند اما مسئولیت‌های آتی و در خطر قرار گرفتن سلامت کارکنان با توجه به عدم پوشش بیمه مسئولیت و غیر شفاف بودن تبعات بعدی و عدم حمایت لازم و کافی سازمان تأمین اجتماعی از نکات مهم و قابل توجه برای مدیران شرکت‌ها است.  این انجمن امیدوار است تا دولت محترم ضمن بررسی آسیب‌های جدی به‌وجود آمده و ادامه‌دار به بخش خصوصی کشور، چاره‌اندیشی اساسی و عملیاتی برای حفظ سرمایه‌های بخش خصوصی و جلوگیری از تعدیل کارکنان کند.

-

البته این مسئله را هم باید در نظر گرفت که در شرایط کنونی جهان، کالاها و خدمات اساسی هستند که اهمیت ویژه‌ای دارند و این موضوع را از کاهش بی سابقه خرید گوشی در این مدت می‌توان فهمید تا جایی که فروش موبایل هوشمند در این مدت، به کمترین میزان خود در دهه گذشته رسیده است.

منبع خبر: ایسنا


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر