وزیر ارتباطات از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی خبر داد

آذری جهرمی

در حالی که شیوع کرونا ویروس مردم را خانه نشین کرده است، کیفیت و سرعت نامناسب اینترنت باعث نارضایتی کاربران شده است. حالا وزیر ارتباطات در این بحبوحه از 4 برابر شدن سرعت اینترنت خانگی خبر داده است.

با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و البته ایران، قرنطینه خانگی، استفاده از اینترنت به شدت افزایش یافته است و همین ماجرا باعث شده تا سرعت و کیفیت اینترنت پایین بیاید. در این راستا محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر خود اعلام کرد که سرعت اینترنت خانگی را حداقل 4 برابر خواهد کرد. وی در توییتر خود چنین نوشته است که اولویت با مناطقی است که سرعت اینترنت 4g در آنها، از متوسط کشوری پایین‌تر باشد. وی در توییتر خود چنین نوشته است:

سرعت اینترنت خانگی، را حداقل ۴برابر می‌کنیم. امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد. در هفته‌ی آینده، سایت ثبت نام آغاز بکار خواهد کرد. اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین‌تر است.

-

IMG_20200330_112756_168.jpg
توییت وزیر ارتباطات در خصوص 4 برابر کردن سرعت اینترنت خانگی -

همانطور که در توییت وزیر ارتباطات می‌بینید، اولویت با مناطقی است که سرعت اینترنت 4G در آن‌ها، زیر حد متوسط کشوری باشد. حالا مسئله اینجاست که وزارت ارتباطات این موضوع را چگونه تشخیص خواهد داد. یک پیش‌بینی این است که وزارت ارتباطات از سامانه نت سنج پلاس که چندی پیش رونمایی شد، بهره ببرد. این سامانه مدتی پیش در دسترس عموم مردم قرار گرفت تا بتوانند سرعت اینترنت خود را نسبت به سایر اپراتورها در منطقه خود سنجیده و در صورت نارضایتی از اپراتورها به دلیل کیفیت و سرعت نامناسب، شکایت خود را ثبت کنند. حالا به نظر می‌رسد که این سرویس و داده‌های جمع آوری شده از آن، در تشخیص سرعت اینترنت در مناطق مختلف کشور، به کمک وزارت ارتباطات خواهد آمد.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

علی

سه شنبه, 12 فروردین 1399

ظاهرا ایران به تهران و تهرانی محدود میشه و بقیه استان ها بایستی همچنان محروم باقی بمانند. این جز تبعیض چه مفهوم دیگری خواهد داشت. سال هاست که با سرعت اینترنت زیر ۵ مگابایت بر ثانیه داریم می سازیم اما هیچ خبری از بروز رسانی تجهیزات در سایر شهرها نبست. خسته نباشید واقعا.

پاسخ

ثبت نظر