مدیرعامل جدید مخابرات به دنبال افزایش تعرفه مخابراتی

مخابرات ایران.jpg

مدیرعامل جدید مخابرات امروز و طی جلسه‌ای با مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به این موضوع که هزینه‌ی نگهداری هر خط تلفن ثابت 15 هزار تومان و درآمد آن 6 هزار تومان است، خواستار افزایش تعرفه و حمایت مجلس از این موضوع شد.

مجید سلطانی مدیرعامل جدید شرکت مخابرات، امروز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور یافت. وی در این جلسه مسئله‌ی منطقی شدن تعرفه‌های مخابراتی را مطرح کرده است و درواقع خواستار افزایش تعرفه‌هاست. وی توضیح داده است که هزینه‌ی متوسط ماهانه نگهداری یک خط تلفن ثابت 15 هزار تومان است، این در حالی است که درآمد آن تنها 6 هزار تومان است، بنابراین دخل و خرج مخابرات با هم جور نیست. وی دلیل این موضوع را ثابت ماندن طولانی مدت تعرفه‌ها می‌داند:

بر این اساس طرح‌های توسعه ای زیرساخت‌های ارتباطی و نیازهای ملی کشور به کندی انجام و اداره شرکت مخابرات سخت شده است:

سلطانی در ادامه توضیح داده است که مخابرات باید قوی و مقتدر باشد تا صنایع مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بتوانند به حیات خود ادامه بدهند و در سازندگی و توسعه ارتباطات کشور نقش داشته باشند. درواقع برای اداره شرکت مخابرات ایران و توسعه ارتباطات، باید تعرفه ها به نحوی باشد که ضمن تامین هزینه‌ها، امکان توسعه هم فراهم شود.

-

سلطانی مطالبات کارکنان و کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی را به عنوان دو دلیل اصلی برای درخواست افزایش تعرفه‌های مخابراتی و همچنین درخواست حمایت مجلس از این افزایش تعرفه، مطرح کرده است.

در این بین، عزت الله اکبری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از این درخواست حمایت کرده است و در این مورد چنین توضیح داده است:

کمیسیون صنایع مجلس، پیگیر حل مشکل کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی، کارکنان و پیمانکاران مخابرات است و از طرح های درآمدزای شرکت مخابرات ایران دفاع می کند. از طرح هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیرساخت های ارتباطی می شود، حمایت می کنیم. شرکت مخابرات ایران از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند. شایسته است نمایندگان محترم از طرح‌هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی می شود نیز حمایت کنند.

-

اخبار ایران:

کدام کشورها اینترنت مقرون به صرفه‌تری دارند؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: https://digiato.com/article/2020/12/30/%d8%b1%db%8c%db%8c%d8%b3-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa/


18 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

مردم و ملا

چهارشنبه, 10 دی 1399

روزی ملانصرالدین از کوچه میگذشت که کاسبی کلاهبردار با فرصت طلبی و دانستن غفلت ملا گفت ای ملا چون توان خریدن خورجین نو را نداری خورجینی کهنه تر اما با کیفیت عالی دارم که ساخت دستهای خودم است و در اخر خورجینی پاره را به قیمت 3 برابر نو به او فروخت و هنگام تحویل خورجین به ملا گفت چه خوش شانس و با ذکاوت هستی که تنها تو بودی که با این قیمت نازل این خورجین را که مانند گنج است از آن خود کردی و ملا پس از دادن پول آن کاسب و خریدن خورجین بسیار ممنون شد و در حال بازگشت به منزل در دل کاسب را دعای بسیار کرد
چند روز بعد ملا سوار بر خرش که همان خورجین پاره را به او پوشانده بود از راهی دیگر در گذر بود که به ناگهان فروشنده ی خورجین را همراه تعدادی از نفرات داروغه در جلوی خود دید که قصد دربند کردن و سپردن وی به زندان را داشتند
ملا سبب را پرسید و کاسب با عصبانیت گفت در آن روز تو خورجینی از من خریدی و من ارزان به تو فروختم ولی حال کسی دیگر از من خورجین نمیخرد و هم بازار من کساد است و هم داروغه از عوارض منفعتی حاصل نمیکند پس باید خورجین را به من پس بدهی یا برابر همان روز پول بیشتری به من پرداخت کنی وگرنه ...
ملا گفت وگرنه چی؟ کاسب گفت به آن سبب که به تو ارزان فروختم بقیه مردم هم خواهان همان نوع خورجین هستند و من مجبورم هر خورجین نویی را پاره کنم و به همان قیمت بفروشم و داروغه هم به اقتضای آرامش بازار و کسب عوارض دستور داده که یا خورجین را پس بدهی یا پول را و یا زندان را به جان بخری
ملا گفت آن روز ذکاوت داشتم اما در چنین روزی شجاعت دارم و ...
کاسب پرسید و؟
ملا گفت و پول را میدهم

(این خط حذف بشه - لطفا سانسور نکنین- این داستان رو خودم نوشتم و ملا نقشی نداشته - برای ساخت و تایپش زحمت کشیدم :)) )

پاسخ

حضرتی

چهارشنبه, 10 دی 1399

امیدوار هستم که واقعا گران کنند و اینقدر دست مارا در پوست گردو نگذارند. در این چند سالی که پیمانکار مخابرات شدیم بارها و بارها حقوق مارا معوقه کردند یا اضافه کا ندادند .واااا... با هزار روش شانه خالی کردند که منابع مالی نیست. امیدوارم با این کار درآمد افزایش پیدا کند تا شاید حقوق ما هم سر موقع پرداخت شود چون واقعا کار ما سخت است و نمیتوانیم شغل دوم و سوم هم مثل بعضی ها داشته باشیم.

پاسخ

ج

جمعه, 12 دی 1399

مرد حسابی این چه حرفیه میزنی؟؟
تو فکر کردی از جیگر ملت بکشند بیرون، حقوق شما رو سر وقت میدند؟؟؟
نه آقا جان...نه آقا..
هیچیش به شما نمیرسه!!! مطمئن باش..
حقوق معوقه مال همه ما بدبخت بیچاره هاست..فکر نکن فقط خودت حقوق معوقه داری..
ما هم مثل خودت پیمانکار جاهای دیگه هستیم و همین بلا سرمون میاد..
پس هیچوقت دعا نکن که گرون بشه و برای خودت نفرین نخر.

Sorena

جمعه, 12 دی 1399

اون پولی که باید به عنوان حقوق شما داده بشه الان توی جیبشونه
هیچ وقت فکر نکنید که اینا پول ندارن نمیدن
اینا سیر نمیشن و بخاطر همین هم هست که میخوان گرونی راه بندازند
امیدوارم دردش به زن و بچه ی همین مدیر عامل جدید بزنه

سیمرغ

چهارشنبه, 10 دی 1399

همین امسال تعرفه هاتون رو 4 برابر کردید! میخوایید جونمون رو بگیرید؟

پاسخ

فرشاد مرادی

پنجشنبه, 11 دی 1399

"از طرح هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیرساخت های ارتباطی می شود، حمایت می کنیم. شرکت مخابرات ایران از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند." این اظهارات خیلی بولده!!!
تقویت بنیه مالی با افزایش هزینه ها برای مردم صورت نمیگیره، مگر اینکه کیفیت خدماتی که ارئه میدن افزایش پیدا کنه. همین الانش هم خیلی هزینه میکنیم برای سرویس های بی کیفیتی که ارائه میدن، اگر قیمت افزایش پیدا کنه همین خط رو هم قط میکنم میرم سراغ اینترنت موبایلی که هم کیفیت و سرعت بهتری داره هم این که از خیلی جهات هزینه ای مقرون به صرفه تری برای من داره، به ازای هر قطعی شرکت مخابرات من متضرر میشم. چیه این بازی ها دیگه.

پاسخ

ص

جمعه, 12 دی 1399

کاملاً با نظر شما موافقم..
کیفیت خطوط مخابرات افتضاحه..
فقط گرونش میکنند..
تو سال ده بار گرون میکنند و باز دوباره اول سال که شد دم از گرون کردن نرخ میزنند..
آقا قطعش کنید خیالمون و راحت کنید..

کیان

پنجشنبه, 11 دی 1399

شاعر میفرماید
ان روز که در سایه خورشید معذب بودیم چشممان کور سزاوار همین تاریکی بودیم

پاسخ

mosinp

پنجشنبه, 11 دی 1399

چرا همه فقط به فکر سود خودشونن دیگه اینو نمیگن که سرعت پایین تر بهت میدن قیمت بالاترو میگییرن مثلا سرعت 16مگ میخری ولی سرعتت 4مگم نیست بعدشم الان دیگه کی از تلفن استفاده میکنه برای مکالمه .فقطاینترنت که اونم گفتم چطور قیمتش محاسبه میشه.

پاسخ

mosinp

پنجشنبه, 11 دی 1399

چرا همه فقط به فکر سود خودشونن دیگه اینو نمیگن که سرعت پایین تر بهت میدن قیمت بالاترو میگییرن مثلا سرعت 16مگ میخری ولی سرعتت 4مگم نیست بعدشم الان دیگه کی از تلفن استفاده میکنه برای مکالمه .فقطاینترنت که اونم گفتم چطور قیمتش محاسبه میشه.

پاسخ

زکریا

جمعه, 12 دی 1399

خط تلفن منطقه ای که من زندگی میکنم بقدری بی کیفیت است که بدرد استفاده از اینترنت نمی‌خورد بنابراین تقریباً بلااستفاده مانده است و از موبایل استفاده می کنم مدام قطع می‌شود نه اخطاری نه صدایی کاملآ تلفن بیصدا میشود و روز بعد دوباره وصل میشود به خرابی تلفن اعلام میکنم روز بعد که وصل میشود تشریف می آورند تنها بهانه‌ای بچه گانه ای که دارند و خنده دار است می گویند مشکل از سیم کشی داخلی است درحالیکه سیم کشی داخلی ساختمان مشکل ندارد اگه داشت چرا خودبخود دوباره وصل میشود

پاسخ

Bad Internet

جمعه, 12 دی 1399

نخونده آرزوی مرگ کردم براش
متاسفم ولی مدیر عامل قدیم و جدید نداره
میخوان خرج هفت نسلشون رو از جیب ما در بیارن

پاسخ

شروین

جمعه, 12 دی 1399

این دزدا سیر بشو نیستن

پاسخ

افرا

جمعه, 12 دی 1399

مشکل این جامعه پژمرده همینه--(دیگی که برام نچوشه می خوام برای هیچ کس دیگه ایی هم نچوشه) -متاسفانه تبدیل به فرهنگ هم شده.

پاسخ

هادی

جمعه, 12 دی 1399

گروووون ؟! شوخیشون گرفته احتمالا ...
کیفیت خطوط تلفناشون (که البته کابل های مسی زنگ زده بگم بهتره ...) که افتضاهه ،،، و به همین دلیل کشش خطوط ADSL هم افتضاه و بشدت پایینه ...

در حال حاضر من اینترنت ۱۶ مگ از مخابرات گرفتم.. به این دلیل ۱۶مگ ینی بیشترین سرعت ADSL گرفتم چون به خاطر کارم و تعداد کسایی که تو‌خونه به اینترنت وصل میشن زیاده و من به سرعت بیشتری احتیاج دارم ... این سرویس رو گرفتم ... ولی از اونجا که کیفیت خطوط مخابرات از افتضاهم افتضاه تره بهم سرعت ۹ مگ بیشتر نمیده ... ینی من هزینه ی ۱۶ مگ میدم ولی باید یه چیزی حدود ۸مگ بگیرم ... حتما الان میگید که خب برو ۸ بگیر بله درست میگید ولی حجم ۱۶ بیشتره و من مجبورم برای حجم بیشتر این ۱۶مگ رو تمدید کنم ...

برای پیگیری نویز بالای خط و کیفیت پایین اون بیش از ۶ تا ۷ بار درخواست بررسی دادم ینی هم با ۲۰۲۰ تماس گرفتم و هم حضوری رفتم مخابرات ... که تو این ۶ ..۷ بار یه نفر به عنوان کارشناس مخابرات اومد ...ولی از اونجا که این کارشناس بشدت بی سواد بود ... نتونست مشکلو حل کنه ... حالا شایدم با سواد بوده خواسته منو دست به سر کنه ......

خلاصه فقط اومد سر خط یه مودم زد تا چراغ لینک مودم روشن شد .. گفت که خطتون هیچ مشکلی نداره ( البته با یه لحن خیلی تند و عصبی ) بعد رفت ... که البته ایشون به‌عنوان کارشناس مخابرات هیچ چیزی از SNR که همون نویز خط هست نمی دونست !!!!! بعد اسم خودشون رو هم گذاشته بود کارشناس!!

خلاصه اومدم که از شرکت های دیگه اینترنت بگیرم اونا هم گفتن کشش خطتون پایینه ... ما هم نمی تونیم بهتون سرعت بالای ۸مگ بدیم !!!

VDSL هم که الان تقریبا داره میشه یکساله ثبت نام کردم ولی هنوز ازشون خبری نیست.... که جدیدنا رفتم مرکزمخابراتی محله مون گفتن فاصله ی شما بیش از ۳۵۰ متره ... و نمی تونید VDSL بگیرید ....

سرویس های فیبر نوری هم که بشدت گرونن اصلا نمی صرفه ...

اینترنت های همراهم که 4G هستن خیلی گرون و کم حجم هستن

در کل فقط یه گزینه دارم اونم ADSL هستش که وضعیتشو براتون توضیح دادم... در کل پاسخگو نیستن ...!!!

حالا با تمام این تفاسیر گرون هم میشه ؟!

البته تمامی این ها فقط و فقط نظرات شخصی من بوده

پاسخ

Mohsen

شنبه, 13 دی 1399

داداش اینا نظرات شخصی شما نیست
وضع حال هممونه
همین که تونستی با 2020 صحبت کنی یجور موفقیت حساب میشه، من هر بار زنگ میزنم 10 دقیقه پشت خطم بعد قطع میشه، اعلام هم که میکنم میگن همینه ی که هست (با لحن طلبکارانه)
جالبه که من SNR حدود 18 هست یعنی خوبه نسبتا ولی به شدت اختلال دارم و واضح هست که از سوی زیرساختشونه
منتها اون رئیس بی شرفشون به این اپراتور های زیردست بیچاره گفته بگید یا مشکل از سیم کشی خونتونه یا مودمتون قدیمی شده
دلیل و سند هم که میخوای میگن به ما ربطی نداره
اگه اینترنت لازم نبود پولو توی جوب میریختی یا آتیش میزدی شرف داشت تا اینکه بدی دست این مفت خورای طلبکار

کاربر

یکشنبه, 14 دی 1399

هادی جام اینترنت انتنی بگیر

مجتبی

شنبه, 13 دی 1399

سلام.
آدمای کوتاه فکر و منفعت طلب هم به بقیه ضربه میزنن و هم خودشون خیلی زود ضربه اش رو میخورن !
متاسفم برای مردمی که فکر میکنن فلانی برو و فلانی بیاد اوضاعشون درست میشه.
فلان شخص گفته بیام همه چی رو درست میکنم.
با همین طرز فکر شماهاس که کشور هر روز وضعش بدتر میشه و گرونی کمر مردم رو شکسته !
میاین رای میدید چون گفته بهترش میکنم و بعد میاد میگید چرا گرون شد ، چرا بدتر شد !
داداشم چند ده میلیون کارگر تو کشور داریم که حقوق شون عقب افتاده و منم جزوشون هستم. (در سال 98 حداقل 6 ماه حقوق نگرفته بودم و تازه 3 ماهش رو پرداخت کردن ، سال 99 هم 5 ماه معوقه دارم ). مدیر عامل جدید اومد گفت درست میشه و هیچ اتفاقی نیافتاد، واسه شما هم همینه و هیچی درست نمیشه.
همینایی که به شما وعده میدن پول نداریم حقوق بدیم ، حقوق خودشون رو چطوری میدن ؟ پول واسه حقوق و پاداش و مزایای خودشون هم ندارن ؟ خودشون هم حقوق و اضافه کار و .. معوقه دارن ؟ اگر واسه خودشون هست و واس شما نیست مطمئن باش یه جای کار اونا میلنگه و ایراد از منابع مالی نیست !
من فقط امیدوارم اوضاع ثابت بمونه و بدتر نشه !
وقتی منفعت شخصی جای منفعت عمومی رو بگیره هر روز وضع بدتر خواهد شد!

پاسخ

اصل خبر

شنبه, 13 دی 1399

خلاصه خبر:
به ازای هر خط تلفن، هزینه ی (رفاه و تجمل و خانه و ویلا و ماشین خانواده ام و اقامت فرزندانم در آمریکا و کانادا) 15 هزارتومن اما درآمد تنها 6 هزارتومن است. بنابراین دخل و خرج مخابرات با هم جور نیست. وی دلیل این موضوع را ثابت ماندن طولانی مدت تعرفه‌ها می‌داند و خواستار افزایش تعرفه‌هاست.
................................................

پاسخ

ثبت نظر