به هیچ عنوان نمی‌توانید از شر تبلیغات روی گوشی سامسونگ خلاص شوید

نمایش تبلیغات روی گلکسی Z Flip

اگر صاحب یکی از گوشی‌های سامسونگ هستید، احتمالا با موضوع نمایش تبلیغات مشکل دارید. این موضوع اگرچه روی گوشی‌های ارزان قیمت سامسونگ چندان عجیب نیست، اما نمایش تبلیغات روی گوشی‌های بالای 1000 دلار هیچ توجیهی ندارد. اما مشکل اینجاست که در حال حاضر هیچ راهی قطعی برای خلاصی از شر این تبلیغات وجود ندارد.

سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی در سراسر دنیاست که طرفداران زیادی دارد. این کمپانی تا چند ماه پیش به صورت محدود در برخی از اپلیکیشن‌های خود، تبلیغاتی را به نمایش می‌گذاشت اما چندی پیش موضوع به کارگیری تبلیغات گسترده مطرح شد. درواقع یک خبرنگار CNBC توییتی را منتشر کرد که عکسی از تبلیغات در گوشی تاشو گلکسی Z Flip را نشان می‌دهد. جالب اینجاست که این تبلیغ در بخش Places اپلیکیشن Dialer قرار گرفته بود که کاربرد آن برقراری تماس تلفنی بود.

این تبلیغات در اپلیکیشن‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله این اپلیکیشن‌ها می‌توانیم به Samsung Phone، Galaxy Store، Samsung Health، Samsung Pay، Samsung Weather، Bixby و Samsung Music اشاره کنیم. البته برخی از این تبلیغات اصلا شبیه به تبلیغ نیستند. برای نمونه برخی از تبلیغات به صورت یک آهنگ در پلی لیست کاربر نمایش داده می‌شوند.

نمایش تبلیغات در گوشی‌های سامسونگ ارزان قیمت اصلا عجیب و دور از انتظار نیست زیرا سامسونگ باید هزینه نرم افزارهای خود را به نوعی تامین کند. اما نمایش تبلیغات روی یک گوشی گران قیمت مانند گلکسی Z Flip که قیمتی حدود 1980 دلار دارد، اصلا مناسب نیست و به هیچ نحوی نمی‌توان آن را توجیح کرد.

از این رو انتظار می‌رود که سامسونگ حداقل در گوشی‌های گران قیمت خود تبلیغات را حذف کند زیرا حاشیه سود سامسونگ به هر حال به اندازه‌ای هست که بتواند هزینه‌های نرم افزاری را تامین کرده و هیچ نیازی به نمایش تبلیغ نداشته باشد. اگر چنین اتفاقی نیفتد، تنها چیزی که به ذهن می‌رسد، حریص بودن سامسونگ است.

حتی اگر سامسونگ تبلیغات را روی گوشی‌های خود متوقف نکند، انتظار داریم که حداقل این کمپانی امکان غیرفعال کردن آن‌ها را برای کاربر فراهم کند.

نمایش تبلیغ روی گلکسی Z Flip
نمایش تبلیغ روی گلکسی Z Flip -

چطور تبلیغات روی گوشی سامسونگ را غیرفعال کنیم؟

به هر ترتیب اگر کاربر گوشی‌های سامسونگ هستید، احتمالا به دنبال راهی هستید تا از شر این تبلیغات خلاص شوید. اما واقعیت این است که واقعا کار چندانی از دست شما برنمی‌آید. تنها راهی که دارید این است که سرویس نوتیفیکیشن‌های سامسونگ را غیرفعال کنید. اما این کار به این معناست که حتی نوتیفیکیشن‌ها عادی و ضروری گوشی هم برای شما به نمایش درنخواهد آمد.

از سوی دیگر می‌توانید در بخش Customization Services می‌توانید گزینه‌های Customization Services و Customized ads and direct marketing را غیرفعال کنید. با این کار تبلیغات هدفمند روی گوشی شما نمایش داده نمی‌شوند اما همچنان تبلیغات معمولی روی گوشی سامسونگ به نمایش گذاشته می‌شوند. در واقع با این کار تنها تعیین می‌کنید که داده‌های گوشی شما برای تبلیغات هوشمند جمع آوری نشده و مورد استفاده قرار نگیرند.

بنابراین عملا هیچ راه نجاتی از نمایش تبلیغات روی گوشی‌های سامسونگ ندارید.

اخبار مرتبط:

قیمت گلکسی نوت 20 و 20 اولترا و گلگسی فولد فاش شد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidpolice


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر