واکنش عجیب و بی‌ادبی ایلان ماسک به مدیرعامل توییتر خبرساز شد

twiiter.JPG

ایلان ماسک چند روز پیش مدعی شد که تعداد کاربران فیک شبکه اجتماعی توییتر بسیار بالاتر از تعداد اعلام شده هستند. مدیرعامل توییتر به نگرانی‌های ایلان ماسک در مورد تعداد کاربران جعلی و بات‌ها پاسخ داد. او با ارائه چند توییت اعلام کرد که تمام بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهند که شمار کاربران غیرواقعی این شبکه اجتماعی پایین‌تر از ۵ درصد است.

ایلان ماسک اعلام کرد که نگران این موضوع است و تعداد کاربران غیر واقعی زیاد به نظر می‌رسد و به همین دلیل روند خرید توییتر را به تعلیق درآورد. ایلان ماسک می‌گوید در این زمینه باید بررسی‌های دقیق‌تری صورت بگیرد. در پی این گفته‌ها، قیمت سهام توییتر به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

آقای آگراوال در یکی دیگر از توییت‌های خود نوشته که او هفته‌ی گذشته تمام فرایند‌های استفاده شده برای تعیین کاربران غیرواقعی را با آقای ماسک به اشتراک گذاشته است. او افزوده که چنین تخمینی نمی‌تواند از طرف یک شرکت خارجی صورت بگیرد زیرا در این فرایند اطلاعات خصوصی و مهمی دخیل است. همانطور که در ادامه می‌توانید ببینید، ایلان ماسک با یک ایموجی به این گفته‌ها واکنش نشان داده است.

Screenshot.jpg
-

پاراگ آگراوال بر این باور است که بسیاری از اکانت‌های توییتر که توسط افراد واقعی کنترل می‌شوند، در نگاه اول ممکن است جعلی به نظر برسند. به همین خاطر تشخیص اکانت‌های غیرواقعی و بات‌ها کار بسیار سختی محسوب می‌شود. آقای ماسک در ادامه نوشته:«بنابراین تبلیغ‌دهندگان چگونه می‌دانند که در ازای پرداخت پول چه چیزی را به دست می‌آورند؟ این موضوع برای سلامت مالی توییتر اساسی است.» طبق گزارش‌های منتشر شده، آقای ماسک قصد دارد اتکای این شرکت به تبلیغات را کاهش دهد و در عوض با فروش اشتراک درآمد قابل توجهی را کسب کند.

در رابطه با حاشیه‌های ایجاد شده گمانه‌زنی‌های زیادی صورت گرفته است. برخی می‌گویند ایلان ماسک می‌خواهد قیمت توییتر را پایین بیاورد و از سوی دیگر برخی دیگر بر این باور هستند که ایلان ماسک از تصاحب توییتر پشیمان شده است. البته بر اساس قرارداد موجود، آقای ماسک در صورت عدم تصاحب توییتر، باید جریمه‌ی ۱ میلیارد دلاری بپردازد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر