کرونا بازار فروش کامپیوتر شخصی را رونق داد؛ رشدی بی سابقه در 10 سال گذشته

رشد فروش کامپیوتر شخصی در جهان.jpg

شیوع ویروس کرونا و روی آوردن عده‌ی زیادی از مشاغل به دورکاری و همچنین آموزش مجازی، باعث شده است که بازار فروش کامپیوترهای شخصی با رشدی بسیار عالی نسبت به 10 سال گذشته همراه شود.

ویروس همه‌گیر کرونا، همه‌ی معادلات جهانی را به طور عجیبی تغییر داده است.حالا به گزارش Canalys، بازار کامپیوترهای شخصی در مدت یک سال گذشته با رشد 12.7 درصدی همراه بوده است و در سه ماهه سوم سال 2020 شاهد فروش 79.2 میلیون کامپیوتر شخصی در جهان بوده‌ایم. این رشد فروش کامپیوتر شخصی، بیشترین میزان رشد در طول 10 سال گذشته بوده است که علت آن شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان است. دلیل اصلی این رشد، خانه نشین شدن افراد زیادی در سراسر جهان است، افرادی که حالا برای مدت طولانی است که دورکاری می‌کنند و به کامپیوتر نیاز شدیدی پیدا کرده‌اند.

لنوو با رشد 11.4 درصد در سه ماهه‌ی سوم سال 2020 توانسته است با بیشترین میزان فروش کامپیوترهای شخصی بدست بیاورد و به فروش 19 میلیون دستگاه دست پیدا کند. کمپانی HP هم با رشد 11.9 درصدی و فروش 18.7 میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی، توانسته است جایگاه دوم را بدست بیاورد. کمپانی Dell اما با رشد منفی 0.5 درصدی همراه بوده اما همچنان با فروش 12 میلیون دستگاه، در جایگاه سوم قرار دارد. اپل و ایسر هم به ترتیب با فروش 6.4 میلیون و 5.6 میلیون دستگاه، در رتبه چهارم و پنجم هستند.

سهم بازار فروش کامپیوتر شخصی در سه ماهه‌ی سوم سال 2020.jpg
سهم بازار فروش کامپیوتر شخصی در سه ماهه‌ی سوم سال 2020 -

بدون شک ویروس کرونا در نحوه‌ی زندگی بشر حتی در آینده هم تاثیر خواهد گذاشت و ممکن است دورکاری به روالی همیشگی تبدیل شود. بنابراین به نظر می‌رسد که لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی، ابزارهایی خواهند بود که همواره مورد توجه خیل عظیمی از کاربران قرار خواهند گرفت. بنابراین به نظر می‌رسد که بازار فروش کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ در سال‌های آینده هم همچنان با رشد همراه باشد.

اخبار مرتبط:

آگاهانه لپ تاپ بخرید، یک نقشه‌ی کامل برای خرید لپ تاپ

لیست قیمت لپ تاپ

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: canalys

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر