فشار حداکثری تحریم‌ها بر گلوی هواوی؛ از هفته‌ی آینده سامسونگ به هواوی حافظه نمی‌فروشد

samsung.jpg

به واسطه‌ی تحریم‌های آمریکا، سامسونگ از هفته‌ی آینده فروش حافظه‌های NAND و DRAM به هواوی را متوقف خواهد کرد. این مسئله فشار سنگینی را برای هواوی به دنبال خواهد داشت.

از حدود 1 سال پیش تحریم‌های آمریکا علیه هواوی آغاز شد. در ابتدا مشکلی که به واسطه‌ی این تحریم‌ها برای گوشی‌های هواوی ایجاد شد به استفاده از سرویس‌های گوگل و سیستم عامل اندروید مربوط بود که البته اجرای تحریم در خصوص سیستم عامل اندروید برای مدتی به تعویق افتاد. به تازگی اما این تحریم‌ها با شدت بسیار بیشتری نسبت به قبل به سراغ هواوی آمده‌اند به طوری که حتی هواوی قادر نخواهد بود پردازنده‌های اختصاصی خود، یعنی پردازنده‌های کایرین را تولید کند.

تحریم‌ها اما به اینجا ختم نخواهند شد و حالا امروز شاهد انتشار اخباری در خصوص تحریم سامسونگ و شرکت SK Hynix علیه هواوی بودیم. درواقع گفته می‌‎شود که از سه شنبه هفته‌ی آینده یعنی 15 سپتامبر دیگر هواوی امکان استفاده از حافظه‌های NAND و DRAM را نخواهد داشت. دلیل پشت پرده‌ی این تصمیم سامسونگ اما به تحریم‌های آمریکا برمی‌گردد که ماه گذشته به تصویب رسید.

این تحریم‌ها در ابتدا شامل کمپانی‌های تولید کننده‌ی حافظه‌ها نبود اما بنا به قوانین جدید، هر کمپانی تولید کننده تجهیزات نیمه هادی که از تکنولوژی‌های سخت افزاری یا نرم افزاری آمریکا بهره می‌برد، قبل از برقراری روابط تجاری با هواوی، باید از واشنگتن مجوز‌های لازم را بگیرد.

موقعیتی دشوار برای سامسونگ؛ هم برد و هم باخت

هواوی از مدت‌ها قبل پیشبینی چنین تحریمی را کرده بود. به همین دلیل این غول تکنولوژی از قبل مقدار زیادی حافظه را به عنوان ذخیره‌، خریداری و در انبارش نگه داشته بود. حتی هواوی به دنبال این بود که قرارداری طولانی مدت را با سامسونگ امضا کند. حالا اما سامسونگ برای رعایت قوانین آمریکا و تحریم‌های این کشور علیه هواوی، تصمیم گرفته است تا همکاریش با این غول تکنولوژی را پایان دهد.

بدون شک این پایان همکاری نه تنها برای هواوی، بلکه برای سامسونگ هم ضرر بزرگی خواهد بود زیرا هواوی یکی از بزرگ‌ترین مشتریان سامسونگ در بخش حافظه‌ی مورد نیاز موبایل است. بنابراین سامسونگ در موقعیتی سخت قرار دارد، از یک سمت تحریم‌ها و قوانین آمریکا و از سمت دیگر هم از دست دادن یک مشتری بزرگ مانند هواوی.

به هر ترتیب باید ببینیم که هواوی برای رفع این تحریم و باقی ماندن در صحنه‌ی رقابت در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند، چه رویکردی را پیش خواهد گرفت. این موضوع اما برای هواوی دشوار خواهد بود زیرا همه‌ی کمپانی‌های فعال در حوزه تولید قطعات نیمه رسانا، از تکنولوژی‌های آمریکایی استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط:

هواوی در سال 2021 اولین گوشی‌های خود با هارمونی OS را عرضه می‌کند

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: sammobile


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

غول بادکنکی

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

این غول تکنولوژی از نظر شما بنظر فقط مونتاژ کنندست بعلاوه سارق تکنولوژی مثل بقیه هموطناش! چقدر نگاه جالبی به کلمه غول تکنولوژی دارین!

پاسخ

M0

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

چی میگی؟ فارسی بلدی؟

M0

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

اخ اخ عرزشیا دارن سکته میکنن الان

پاسخ

باددبا

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

مرگ بر امریکای زورگو
اما ما زیر بار حرف زور نمیریم

پاسخ

ثبت نظر