سامسونگ در حال ساخت سنسور 600 مگاپیکسلی است

سنسور 600 مگاپیکسلی سامسونگ.jpg

اگرچه هنوز هم سنسورهای 108 مگاپیکسلی به عنوان یک برتری در گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آیند و در کمتر گوشی شاهد چنین دوربینی هستیم اما حالا سامسونگ در حال کار روی یک سنسور 600 مگاپیکسلی است که اگر بتواند چالش‌های پیش رویش را برطرف کند، تحول عظیمی را در دوربین گوشی‌های هوشمند به ارمغان خواهد آورد.

تا مدتی قبل، تصور دوربین‌های بیش از 12 مگاپیکسل در گوشی‌های هوشمند عجیب بود اما به مرور زمان شاهد استفاده از دوربین‌های مانند 16، 32، 48 و نهایتاً 108 مگاپیکسلی در گوشی‌های هوشمند بودیم. در این بین سامسونگ هم حرف زیادی برای گفتن دارد و گوشی‌های این شرکت در بین بهترین گوشی‌ها از نظر دوربین قرار دارند.

حالا بنا به گفته‌های Ice universe افشاگری که در رابطه با افشای اطلاعات درونی سامسونگ، سابقه‌ی خوبی دارد، گویا این کمپانی در حال کار روی سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی است. وی برای اثبات این ادعا تصویری از یک اسلاید یا ارائه را منتشر کرده است که خود این سند، دلیل محکمی برای پذیرش این ادعاست.

در کمال تعجب این اسلاید پر از اطلاعات، از جمله مشخصات اصلی و حتی انگیزه پروژه است. در این اسلاید آمده است که برای دستیابی به ضبط ویدئو 4K و 8K، سامسونگ در تلاش است تا از سنسورهای بزرگ‌تری استفاده کند تا به این ترتیب امکان زوم بیشتر بدون نگرانی بابت از دست دادن کیفیت هم فراهم شود.

دوربین 600 مگاپیکسلی سامسونگ در راه است.jpg
دوربین 600 مگاپیکسلی سامسونگ در راه است -

سنسور ISOCELL 600MP اما به این زودی‌ها مورد استفاده قرار نخواهد گرفت زیرا ابتدا سامسونگ باید بتواند مشکلاتی مانند اندازه و برآمدگی این دوربین را حل کنید. درواقع یک سنسور با بزرگی 1/0.57" تقریباً 12 درصد از پنل پشتی گوشی پوشانده و با زخامتی حدود 22 میلی متر، برآمدگی غیرقابل قبولی را ایجاد می‌کند.

در آخر باید اشاره کنیم که اگر سامسونگ بتواند چالش‌های پیش رویش را برطرف کند، یک سنسور 600 مگاپیکسلی با پیکسل‌هایی به اندازه‌ی 0.8 میکرومتر خواهیم داشت که در بخش عکس برداری و فیلم برداری، تفاوت بسیار بزرگی را نسبت به دوربین گوشی‌های کنونی ایجاد خواهد کرد.

اخبار مرتبط:

تیزرهای شیائومی Mi Note 10؛ اولین گوشی 5 دوربینه دنیا با لنز 108 مگاپیکسلی

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gsmarena


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر