اینترنت مصرفی برنامه شاد رایگان نخواهد بود و احتمالا با تعرفه یک سوم ارائه خواهد شد

مدرسه مجازی.jpg

در شرایط کرونا، مدراس دیگر به صورت حضوری و به شکل سابق برگزار نخواهند شد. برنامه شاد بستری است که قرار است امسال از طریق آن، دانش آموزش سال تحصیلی خود را بگذرانند. حالا بر سر تعرفه اینترنت این برنامه بحث‌هایی مطرح است اما مشخص است که هزینه اینترنت این برنامه رایگان نبوده و احتمالا یک سوم خواهد بود.

زمان زیادی تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی نمانده است، سال تحصیلی که به دلیل شیوع کرونا ویروس در سراسر جهان، در ایران هم بیشتر به صورت مجازی برگزار خواهد شد. در کشور ما برای آموزش مجازی، اپلیکیشن شاد در نظر گرفته شده است.

روز گذشته شاهد یک نظرسنجی در صفحه اینستاگرام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی بودیم. در این نظر سنجی اینترنت مورد استفاده کاربر و پیام رسان مورد استفاده آن‌ها سوال شده بود. نتیجه این نظرسنجی این بود که 52 درصد از کاربران از اینترنت همراه برای آموزش مجازی، 73 درصد از آن‌ها از پیام رسان‌هایی به جز شاد و تنها 27 درصد از شاد برای آموزش مجازی استفاده می‌کردند.

جالب است بدانید که 90 درصد از کاربرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، بابت افزایش هزینه اینترنت ناراضی بودند. حتی 15 درصد از افراد هم مشکل اصلی خود را هزینه اینترنت اعلام کرده بودند.

چندی پیش خبری درباره هزینه‌های برنامه شاد منتشر شد که بنا به این خبر مشخص بود که قرار است برای استفاده از اینترنت برنامه شاد هزینه‌ای از کاربران دریافت شود. البته گفته شده بود که بسته‌هایی خاص به دانش آموزش تعلق خواهد گرفت. حالا مشخص شده است که هزینه اینترنت مصرفیِ برنامه شاد، یک سوم خواهد بود.

درواقع محمود حبیبی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، در خصوص تعرفه‌ی در نظر گرفته شده برای برنامه شاد رایگان نبودن اینترنت برای شاد چنین توضیح داده است:

اینترنت شاد رایگان نیست و آنچه مصوب شد این است که برای استفاده از اینترنت ثابت، آبونمان ماهانه تعیین شود که هنوز هزینه آن مشخص نیست اما رقم آن بسیار اندک خواهد بود. برای استفاده از شاد از طریق اینترنت ثابت دیگر میزان مصرف تعیین کننده نیست و دانش‌آموزان و معلمان هر چقدر از شاد استفاده کنند، آبونمان ماهانه را پرداخت می‌کنند. هزینه استفاده از اینترنت همراه برای سایت‌های داخلی یک سوم است و هزینه شاد هم برای معلمان و دانش‌آموزان یک سوم خواهد بود این اینترنت فقط برای استفاده از بستر شاد است و در صورت استفاده از نرم‌افزارهای دیگر نرخ اینترنت به شیوه معمول برای آنها محاسبه خواهد شد.

-

در آخر وی در خصوص تامین اینترنت ارزان برای برنامه شاد از برگزاری جلساتی در یک هفته آینده خبر داد و چنین گفت:

جلسات متعددی برگزار شد و طبق مصوبه امروز شورای عالی فضای مجازی ظرف یک هفته آینده الگوی مصرف برای دانش‌آموزان و معلمان طراحی و هزینه و مبالغی که برای استفاده از شبکه شاد صرف می‌شود، مشخص خواهد شد.

-

اخبار ایران:

دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف به وزارت ارتباطات مجوز داد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: تسنیم


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

اصغرپرشی

یکشنبه, 02 شهریور 1399

هرچی میکشیم از همین رایگانه :)
آب و برق وگاز رایگان
اینترنت رایگان

پاسخ

امیرحسین

سه شنبه, 04 شهریور 1399

بله بله، اصلا چه معنی داره اینترنت رایگان بده
پس پولارو کی بالا بکشه؟ مخابرات چجوری مردم رو تیغ بزنه؟
هر چند اگر میگفتن رایگانه هم مخابرات 10 برابر کنتور مینداخت از بس که سامانشون اتفاقی اشتباه میکنه :)
امیدوارم روزی قوه یا مردم مدیران مخابرات رو به دار آویزان کنند تا درس عبرتی باشه برای همه، و می بینید که از فرداش هزینه تموم شده اینترنت برای کاربرا چقدر مفت محاسبه میشه و دیگه سامانشون توی محاسبه ترافیک اشتباه نمیکنه!

پاسخ

Mohammad

پنجشنبه, 06 شهریور 1399

سلام
من به شدت با دار موافقم. اثری که میذاره قابل توصیف نیست. لااقل دلمون خنک میشه.

ثبت نظر