اصلاحیه‌ی مجلس: تعرفه اینترنت شاد همچنان رایگان می‌ماند

سامانه شاد.jpg

پس از اعتراض نسبت به تعلق هزینه‌ی 20 درصدی اینترنت بین‌الملل به برنامه شاد، مجلس در اصلاحیه‌ای اعلام کرد که همچنان در سال آینده هم هزینه‌ی اینترنت شاد، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی رایگان خواهد بود.

به واسطه‌ی شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، در کشورمان هم بسیاری از فعالیت‌ها به صورت مجازی در حال انجام است. به عبارتی حالا حدود 1 سال است که به صورت کامل، کلاس‌های مدارس به صورت مجازی و از طریق اپلیکیشن شاد در حال برگزاری است. روز گذشته شاهد بررسی بخش درآمدی لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1400 توسط مجلس شورای اسلامی بودیم که در بخشی از آن، تعرفه‌ی اینترنت پیام رسان‌های بومی به یک پنجم پیام رسان‌های خارجی کاهش یافت. در این بین اما خبری منتشر شد به این صورت که بنا به تصویب مجلس شورای اسلامی، در سال آینده هزینه‌ی استفاده از برنامه‌ی شاد رایگان نخواهد بود.

این موضوع واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت و نهایتا امروز شاهد اصلاحیه‌ای برای آن بودیم. درواقع وزیر ارتباطات در جلسه‌ای به موضوع هزینه‌ی برنامه‌ی شاد پرداخت. به اعتقاد وزیر ارتباطات مصوبه‌ی مجلس که به واسطه‌ی آن هزینه‌ی استفاده از برنامه‌ی شاد در سال آینده رایگان نخواهد بود، درست نیست.

این اعتراض باعث شد تا موضوع رایگان بودن تعرفه‌ی برنامه شاد به رای گیری در مجلس گذاشته شود. نتیجه‌ی این رأی گیری با حضور 249 نماینده، که امروز انجام شد، به این صورت بود: 176 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع. از این رو تعیین شد که در سال آینده همچنان هزینه‌ی اینترنت شاد، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی، به صورت رایگام محاسبه شده و هزینه‌ی 20 درصدی پیام رسان‌های بومی برای آن‌ها لحاظ نشود.

منبع خبر: خانه ملت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر