دیمنسیتی 9000 توانست، اسنپدراگون 8 نسل 1 و اگزینوس 2200 را شکست داد

پردازنده.jpg

کمپانی مدیاتک با پردازنده دیمنسیتی 9000 می‌خواهد تمام تراشه‌های پرچمدار اندرویدی دنیا را شکست دهد و براساس اطلاعات جدیدی که بدست آمده، این اتفاق عملی خواهد شد. براساس نتایج بنچمارک گیک‌بنچ 5، دیمنسیتی 9000 توانسته عملکرد بالاتری نسبت به اسنپدراگون 8 نسل 1 و اگزینوس 2200 از خودش نشان دهد.

تا قبل از این بنچ‌مارک در مطالبی که منتشر می‌شد، دو پردازنده دیمنسیتی 9000 و اسنپدراگون 8 نسل 1 به رقابلت با یکدیگر پرداخته بودند که اکنون نتایج بنچمارک جدیدترین تراشه‌های پرچمدار دنیای اندروید به اینترنت راه پیدا کرده که از عملکرد بسیار خوب نماینده مدیاتک خبر می‌دهد.

یکی از منابع حوزه فناوری یعنی Ice Universe، در توییتی نتایج بنچمارک گیک‌بنچ 5 بهترین تراشه‌های موبایل را در دو آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به اشتراک گذاشته است. براساس تصویر ارائه شده این آزمایش، اسنپدراگون 8 نسل 1 تنها در مقابل نسل قبل خود و چیپ اگزینوس 2200 سامسونگ برتری دارد و دو چیپ دیمنسیتی 9000 و A15 اپل، در هردو تست تراشه پرچمدار کوالکام را شکست داده‌اند.

براساس این نتایج، پردازنده اسنپدارگون 8 نسل یک توانسته در تست‌های چند هسته‌ای و تک هسته‌ای به ترتیب امتیاز 3752 و 1231 را کسب کند که با نسل قبلی‌اش، اسنپدراگون 888 اختلاف جزئی دارد. در مقابل، دیمنسیتی 9000 در تست چند هسته‌ای امتیاز 4410 و در تست تک هسته‌ای امتیاز 1278 را کسب کرده که از این نظر فاصله چندان زیادی با A15 اپل ندارد.

Geekbench.jpg
-

معمولا نسل جدید تراشه‌های کوالکام نسبت به مدل گذشته‌شان حداقل 15 درصد عملکرد بهتری را ارائه می‌کنند، اما نتایج ارائه شده در این گزارش چنین چیزی را نشان نمی‌دهند. شاید داغ شدن بیش از اندازه چیپ کوالکام روی این نتایج تاثیر گذاشته باشد.

در نهایت، حداقل از نظر بنچمارک گیک‌بنچ 5 و برتری چیپ پرچمدار مدیاتک در آن، می‌توان این کمپانی را رهبر جدید بازار تراشه‌های اندروید خطاب کرد. البته مقایسه منطقی‌تر این دو چیپ زمانی انجام می‌شود که روی گوشی‌های واقعی قرار گرفته باشند. همچنین تنها با نتایج یک بنچمارک روبه‌رو هستیم و نمی‌توانیم به نتیجه‌گیری قطعی برسیم.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GIZCHINA

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر