تجربه برنامه نویسی با زبان swift روی ویندوز ممکن شد

زبان برنامه نویسی swift روی ویندوز.jpg

اخیرا اپل، تجربه‌ی کد نویسی با زبان برنامه نویسی swift را روی ویندوز 10 برای توسعه دهندگان فراهم کرده است.

در این هفته شاهد ارائه‌ی زبان برنامه نویسی swift روی ویندوز 10 بودیم و حالا توسعه دهندگان می‌توانند ابزارهای این زبان را از طریق پروژه‌ی متن باز دانلود کنند. این ابزارها شامل کامپوننت‌های توسعه‌ای هستند که برای کد نویسی و اجرای مستقیم کدهای swift روی ویندوز نیاز هستند. این ابزارها شامل کامپایلر، کتابخانه‌های استاندارد، کتابخانه‌های مرکزی و اصلی و همه‌ی عناصری کلیدی است که برای ساختن اپلیکیشن‌های کاربردی نیاز است.

تقریباً بیشتر از 1 سال است که تلاش‌های زیادی برای پورت کردن Swift روی ویندوز صورت گرفته است و حالا به نظر می‌رسد که بالاخره می‌توان به صورت واقعی، کد نویسی Swift را روی ویندوز تجربه کرد. با این حال پورت کردن swift روی ویندوز، به سادگی پورت کردن کامپایلر نیست اما این اطمینان را می‌دهد که کل اکوسیستم روی ویندوز قابل دسترسی است.

در راستای نمایش قابلیت‌های این زبان برنامه نویسی روی ویندوز، دموی یک برنامه‌ی ماشین حساب که با استفاده از ابزارهای swift روی ویندوز توسعه داده شد و همچنین از Visual Studio 2019 هم برای توسعه آن استفاده شده است، را می‌توانید از این لینک در گیت هاب ببینید. اگرچه این برنامه با استفاده از CMake توسعه داده شده است اما سلیم عبدالرسول، یکی از اعضای تیم توسعه دهنده‌ی زبان برنامه نویسی Swift و همچنین مهندس نرم افزار در Google Brain، توضیح داده است که پشتیبانی از Swift Package Manager روی ویندوز در حال انجام است.

برخی از توسعه دهندگان در حال حاضر در حال آزمایش زبان برنامه نویسی Swift روی ویندوز هستند. به عنوان یکی از این افراد، می‌توانیم از Readdle، یکی از سابقه‌دارترین توسعه دهندگان نرم افزار برای مک و iOS نام ببریم که از سال 2019 در حال ایجاد یک نسخه‌ی cross-platform از اپلیکیشن ایمیل Spark است.

اگر جز آن دسته از توسعه دهندگانی هستید که به تجربه‌ی برنامه نویسی با swift روی ویندوز علاقه دارید، می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید. همچنین در صورت یافتن هر گونه باگ، می‌توانید آن‌ها را گزارش دهید.

اخبار مرتبط:

سوئیفت یکی از 10 زبان برتر برنامه‌نویسی دنیا شد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: swift

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر