دیجی‌کالا و تپسی به زودی وارد بورس می‌شوند

IMG_20200417_183954.jpg

دو استارتاپ دیجی کالا و تپسی، اولین استارتاپ‌ها یی هستند که تقریبا شرایط لازم برای ورود به بورس را بدست آورده‌اند.

این روزها کاربران زیادی به سرمایه گذاری در بورس روی آورده‌اند و سهام عرضه اولیه شستا هم داغترین موضوع حوزه بورس در این روزهای اخیر بود. حالا مدیرعامل فرابورس اعلام کرده است که دو استارتاپ تکنولوژی محور دیجی کالا و تپسی، بعد از رفع موانع حضور، اولین استارتاپ‌ها یی هستند که شرایط ورود به بورس را بدست آورده و به زودی روی تابلو بورس قرار خواهند گرفت.

به گزارش پیوست، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در این خصوص چنین توضیح داده است:

پس از برگزاری جلسات متعدد با این دو استارت‌آپ بزرگ بسیاری از موانع برطرف شده است و یکسری از مشکلات باقی مانده که آنها نیز به زودی برطرف می‌شود. دیجی‌کالا و تپسی در این دوره توانسته‌اند بسیاری از مشکلاتشان برای ورود به بورس را برطرف کنند و حضور آنها روی تابلوی بورس در دستور کاری ما قرار گرفته است.

-

به گفته مديرعامل فرابورس، این دو استارتاپ‌ تکنولوژی محور، بعد از رفع سایر موانع، به زودی وارد تابلو بورس خواهند شد. این در حالی است که وی بارها اعلام کرده بود که استارتاپ‌ها فعلا شرایط ورود به بورس را ندارند.

نحوه پذیرش استارتاپ‌ها در بورس

هارمونی، مدیرعامل بورس در در پاسخ به این سوال که نحوه پذیرش استارتاپ‌ها در بورس چگونه است، چنین توضیح داد:

از سال گذشته با چند استارت‌آپ معروف که در بازار مشغول به فعالیت هستند، جلسات جدی و متعددی برگزار کردیم. از این میان این استارت‌آپ‌ها، دیجی‌کالا و تپسی توانستند در این جلسات بسیاری از موانع حضورشان در بورس را برطرف کنند.

-

بنا به گفته‌های سابق هامونی، هزار استارتاپ‌ و SME متقاضی ورود به بورس بوده‌اند اما به دلیل مشکلاتی همچون مشکلات حاکمیتی، شرکتی و عدم شفافیت در حسابرسی، شرایط لازم برای حضور در بورس را نداشته‌اند. با این وجود دیجی کالا و تپسی اولین استارتاپ‌هایی هستند که موفق شده‌اند این موانع و مشکلات را برطرف کنند.
البته نام کافه بازار هم ممکن بود در این لیست باشد اما بنا به گفته‌های هامونی، بورس هنوز در برخی از استانداردهای پذیرش بورس مانند ساختارهای مالی‌ با کافه‌بازار به تفاهم نرسیده‌ است و باید مذاکرات بیشتری انجام شود.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

1

سه شنبه, 21 مرداد 1399

چه دزد بازاریه بورس
واقعا واسم سواله دیجی دزد که تو لپتاپ ۴۰ تونی ۴ تومن بالای قیمت بقیه فروشگاها میده کیا ازش میخرن

پاسخ

ثبت نظر