عکس‌های ناپدید شونده راهی واتساپ می‌شوند

Untitled-1.jpg

این روزها واتساپ به دلیل قوانین جدید خود همچنان مورد خشم و مخالفت کاربران زیادی قرار دارد، اما به هر شکل این کمپانی در حال آماده‌سازی یک مشخصه‌ی جدید برای اپلیکیشن خود است تا قابلیت حریم خصوصی کاربران را بهبود ببخشد. حالا طبق بررسی‌های صورت گرفته، به‌زودی نسخه‌ی اندروید و iOS واتساپ قابلیت ارسال عکس‌های ناپدید شونده را دریافت می‌کنند.

در ادامه این خبر می‌توانید تصاویر مربوط به این مشخصه و قابلیت را مشاهده کنید. باید به این نکته نیز توجه داشت که این قابلیت در حال حاظر در پیام‌رسان مختلفی به کاربران از قبل ارائه شده است.

WhatsApp-2.jpg
-

اگر کاربران بخواهند از این قابلیت بهره‌مند شوند باید روی یک دکمه ضربه بزنند. با این کار، گیرنده نمی‌تواند تصویر را از واتساپ خارج کند و از طرف دیگر هنگامی که فرد موردنظر چت را ترک می‌کند، این عکس هم ناپدید می‌شود. اگر به این دکمه نیز توجه کنید، متوجه می‌شوید که عددی در آن نوشته شده است که این عدد مربوط به تایمری است که این قابلیت را فعال می‌کند.

این قابلیت برای کاربران در چت‌های خصوصی و گروه‌ها قابل دسترس است. . پیش‌نمایش عکس‌ها هم در محیط چت غیرفعال می‌شود و فقط با ضربه زدن بر آن می‌توانند محتوای این تصاویر را مشاهده کنند.

در ماه نوامبر سال 2020 بود که قابلیت ارسال پیام‌های ناپدید شونده معرفی شد. اما این قابلیت براساس مشخصه‌های جدید، از نظر حریم خصوصی کاربران مشکلات مختلفی را دارا بود. مثلا اگر شما یک فایل تصویری یا ویدیویی ارسال کنید، این محتوا در گوشی گیرنده این پیام‌ها ذخیره خواهند شد. به این دلیل واتساپ قابلیت جدید خودش را منتشر کرده است و حالا این تصاویر ناپدید شونده خیال کاربران را از نظر حفظ حریم خصوصی راحت‌تر خواهد کرد.

هنوز تاریخی از انتشار این قابلیت برای عموم کاربران مشخص نشده است. اما متخصصی که این قابلیت را کشف کرده، همچنین گفته که واتساپ در حال آماده‌سازی قابلیت ممنوع کردن ثبت اسکرین‌شات برای این عکس‌ها است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ساسان

شنبه, 16 اسفند 1399

واتس اپ دیگه جذابیتی برای کاربران نداره.. چون مدتهاست که با بروزرسانی چشمگیر همراه نبوده و از خیلی جهات محدودیت داره حتی نسبت به رقبای قدیمی خودش. توی این زمینه و دنیای پیامرسانها با وجود اعمال فیلترینگ هنوز هم رتبه بهترین و کاملترین تعلق داره به تلگرام و بس.

پاسخ

Mojtaba

یکشنبه, 17 اسفند 1399

حذف میشه و کجا میره؟

پاسخ

ثبت نظر