جریان ادغام آسیاتک و های وب به نتیجه نرسید

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 10 آبان 96 ساعت: 16:00:09

برخلاف انتظار بسیاری از افراد، های وب و آسیاتک با هم ادغام نمی‌شوند.

همین چند روز پیش بود که خبر عجیب ادغام دو غول ایرانی ارائه دهنده اینترنت در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. این خبر از صفحه شخصی اینستاگرام سید ایمان میری، مدیرعامل شرکت های وب و با انتشار قرارداد امضا شده مدیرعامل‌های دو شرکت های وب و پارس آنلاین شروع شد. برای اطلاع از جزییات اتفاقی که برای اولین بار در دنیای ICT کشور رخ داد، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

پس از این اتفاق زمزمه‌هایی از ادغام آسیاتک با های وب هم به گوش می‌رسید در واقع این طور به نظر می‌آمد که ادغام شرکت‌های دارای پروانه فعالیت FCP (ارتباطات ثابت) جدی‌تر از ادغام تنها دو شرکت است. اما به گزارش تسنیم این بار تیر شرکت های وب به هدف نخورد و جریان خرید سهام آسیاتک منتفی شد! این طور به نظر می‌رسد که علت به نتیجه نرسیدن مذاکرات بین های وب و آسیاتک تفاوت در بین مدل‌های مد نظر دو طرف بوده است. در نتیجه‌ی این عدم توافق، باید منتظر عرضه اولیه 10 درصد سهام آسیاتک در بورس باشیم.

اما این عدم تفاهم، پایان کار های وب در این زمینه نیست بلکه شرکت های وب در نظر دارد با تمامی شرکت‌های ارتباطی دارای پروانه فعالیت FCP برای ادغام با هم و تبدیل به برندی واحد و قدرتمند با عنوان های وب وارد مذاکره شود.

شاید اصلی‌ترین دلیلی که اتفاق ادغام شرکت‌های ارتباطی ایرانی را به جریان انداخته است، تأکید مسئولان حوزه فناوری اطلاعات کشور بر ادغام شرکت‌های ارتباطی و تشکیل برندی قدرتمند و یکپارچه است که توان رقابت با شرکت مخابرات ایران را داشته باشد. به همین دلیل فعالان این بخش در حوزه خصوصی، به صورت داوطلبانه به ادغام شرکت‌هایشان و تبدیل شدن به برندی واحد علاقه نشان داده‌اند و دست به کار شده‌اند.

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ همراه باشید.

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید