پرفروش‌ترین گوشی های دنیا در نیمه نخست سال 2019؛ آیفون XR در جایگاه نخست

پرفروش‌ترین گوشی های دنیا در نیمه نخست سال 2019؛ آیفون XR در جایگاه نخست

پرفروش‌ترین گوشی دنیا در نیمه نخست سال 2019؛ آیفون XR در جایگاه نخست.

برای گوشی‌های پرچمدار امروزی، قیمت 1000 دلاری اصلاً عجیب نیست اما هیچ یک از این پرچم‌داران گران قیمت 2019 نتوانسته‌اند عنوان پرفروش‌ترین گوشی 2019 را به دست بیاورند. در عوض آیفون XR، ارزان قیمت‌ترین گوشی آیفون 2018 توانسته است با فروش حدود 30 میلیون دستگاه، پرفروش‌ترین گوشی در نیمه اول سال 2019 باشد.

 

پرفروش‌ترین گوشی‌های نیمه اول 2019

آیفون XR تقریباً 749 دلار قیمت گذاری شده است و این قیمت اصلاً پایین نیست اما باز هم ارزان قیمت‌تر از بسیاری از پرچم‌داران است. از سوی دیگر ارزان قیمت‌ترین آیفون 2018 هم هست. در واقع به گزارش HIS Market در سه ماهه اول سال 2019 حدود 13.6 میلیون از این گوشی به فروش رسیده است و در سه ماهه دوم حدود 13.3 میلیون، به عبارتی حدود 26.9 میلیون دستگاه آیفون XR در نیمه اول سال 2019 فروخته شده است.

در جایگاه دوم پرفروش‌ترین گوشی نیمه اول 2019، گلکسی A10 سامسونگ قرار گرفته است. جالب این جاست که میزان فروش گلکسی A10 تقریباً نصف میزان فروش آیفون XRبوده است و این یک تفاوت فاحش است.

البته این مسئله را هم نمی‌توان نادیده گرفت که اپل برخلاف همه کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های اندرویدی، در طول سال تعداد محدودی گوشی را راهی بازار می‌کند. بنابراین اصلاً عجیب نیست که فروش هر مدل از گوشی‌های آیفون به شدت بالاتر از مدل‌های مختلف گوشی‌های اندرویدی باشد. به جز آیفون XR، آیفون 8 که در سال 2017 معرفی شد و آیفون XS Max هم جز 10 گوشی پرفروش نیمه اول سال 2019 هستند.

در جایگاه دوم و سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های 2019 در نیمه اول سال، به ترتیب گلکسی A10 و گلکسی A50 سامسونگ قرار دارند که قیمت هر دو زیر 400 دلار است و از هر یک به ترتیب 13.4 . 12 میلیون دستگاه به فروش رسیده است. اما هیچ یک از گوشی‌های پرچمدار سامسونگ مانند گلکسی S10 در این لیست جای ندارند.

دو گوشی شیائومی از زیر برند ارزان قیمت ردمی هم در این لیست وجود دارند، ردمی 6A و ردمی نوت 7 که به صورت مشترک و یا میزان فروش 10 میلیون دستگاه، در جایگاه پنجم قرار دارند.

لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های نیمه اول 2019

لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های نیمه اول 2019

 

هواوی در این لیست جایی ندارد

در این لیست 10 عددی، گوشی‌هایی از برند اپل، سامسونگ، شیائومی و اوپو قرار دارد. نکته جالب‌تر هم دیگر هم این است که هیچ یک از گوشی‌های هواوی در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های نیمه اول 2019 قرار ندارند.

شاید دلیل این مسئله تحریم‌هایی باشد که از سمت آمریکا علیه هواوی اعمال شده‌ است و کاربران را در خرید این گوشی‌ها دچار تردید کرده است.

 

گوشی‌های ارزان قیمت پرطرفدارترند

اگر به لیست نگاه کنیم، به یک نکته پی خواهیم برد، اینکه در بین گوشی‌های اندرویدی، توجه همه به سمت گوشی‌های ارزان قیمت‌تر جلب شده است و نمونه بارز آن گلکسی A10، گلکسی A50، ردمی نوت 7 و گلکسی A30 است.

 

چرا آیفون XR ؟

دو دلیل برای فروش بالای آیفون XR به ذهنمان می‌رسد. اول اینکه این گوشی ارزان قیمت‌ترین گوشی از برند پرطرفدار آیفون است، گوشی که در عین برند بودن و مشخصات قابل توجه، قیمتی زیر 1000 دلار دارد. دوم اینکه اپل این گوشی را در رنگ بندی جالب توجهی راهی بازار کرده است که طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

 

به نظر شما دلیل فروش بالای آیفون XR چیست؟ شما کدام گوشی را ترجیح می‌دهید؟

 

اخبار مرتبط:

بهترین گوشی‌های 2019 موجود در بازار بین 1 تا 2.5 میلیون تومان

منبع خبر: cnet

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر