گوگل ترنسلیت با اسکن ؛ ابزاری ساده برای ترجمه متن درون تصویر

گوگل ترنسلیت

گذشته از نیاز به ترجمه عبارات مختلف، گاهی همه‌ی ما نیاز داریم که متن‌های درون عکس‌ها را ترجمه کنیم. در این شرایط بهترین راه استفاده از گوگل ترنسلیت با اسکن عکس است.

حتما برای شما هم پیش آمده که در طول روز بارها و بارها کلمات غیر فارسی را ببینید و نیاز به ترجمه آن‌ها داشته باشید. بنابراین بدون شک یکی از ابزارهای ضروری که اغلب ما دائما با آن سر و کار داریم، گوگل ترنسلیت است. اگرچه نسخه آنلاین این ابزار در دسترس ماست اما گاهی در نبود اینترنت هم به گوگل ترنسلیت نیاز داریم. از سوی دیگر همواره گوشی همراه هم با ماست و چه بهتر اگر بتوانیم اپلیکیشنی داشته باشیم تا به سادگی کار ترجمه را برای ما انجام بدهد. مسئله دیگر مشکل ترجمه عکس‌هاست. از این رو در این مطلب اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را به شما معرفی می‌کنیم که ضمن ترجمه آنلاین و آفلاین، گوگل ترنسلیت با اسکن هم هست. با این مطلب همراه فیسیت باشید.

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت یکی از ابزارهای کاربردی است که به سادگی روی گوشی اندروید یا iOS نسبت می‌شود و برای ترجمه متون مختلف به زبان‌های مختلف کاربرد دارد. این اپلیکیشن حتی به صورت آفلاین هم قابل استفاده است. این اپلیکیشن تا به امروز بیش از 500 میلیون بار نصب شده است.

گوگل ترنسلیت با اسکن عکس

اپلیکیشن موبایلی گوگل ترنسلیت برای شرایطی که متنی درون یک عکس وجود داشته باشد، مثلا نوشته‌ی روی یک بسته غذایی، نوشته‌ی روی یک تابلو در خیابان و... کاربرد زیادی دارد، مخصوصا زمانی که با یک زبان کاملا ناشناخته برای خود مواجه باشید و حتی توانایی نوشتن آن در نسخه وب گوگل ترنسلیت را نداشته باشید. برای این کار کافی است با استفاده از دوربین گوشی خود، عکس را اسکن کنید تا متن شناسایی شده و سپس ترجمه شود. این قابلیت که با نام گوگل ترنسلیت با اسکن در بین کاربران جا افتاده است، مخصوصا هنگام مسافرت‌های خارجی به کارتان می‌آید.

قابلیت‌های گوگل ترنسلیت

از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های برنامه گوگل ترنسلیت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1- ترجمه متن : این برنامه می‌تواند متن‌های تایپ شده شما را به 103 زبان زنده دنیا ترجمه کند.

2- ترجمه تنها با یک ضربه : متن را از هر جایی داخل هر برنامه‌ای کپی کرده و سپس روی آیکون ترنسلیت ضربه بزنید تا به متن به زبان دلخواهتان ترجمه شود.

3- گوگل ترنسلیت آفلاین : حتی در شرایطی که به اینترنت متصل نیستید، می‌توانید متون مورد نظرتان را به 59 زبان مختلف ترجمه کنید.

4- گوگل ترنسلیت با اسکن : متن درون تصاویر را با اسکن کردن توسط دوربین، به 88 زبان ترجمه کنید.

5- ترجمه دست خط : به جای تایپ کردن می‌توانید کاراکترها را دستی رسم کنید و گوگل ترنسلیت آن را ترجمه کند. (برای 95 زبان)

6- کتابی از ترجمه‌ها : کلماتی و عباراتی که ترجمه کرده‌اید را می‌توانید ستاره گذاری کرده و نگه دارید تا در آینده بتوانید به آن‌ها مراجعه کنید. این قابلیت در همه زبان‌ها در دسترس است.

گوگل ترنسلیت با اسکن
قابلیت‌های مختلف گوگل ترنسلیت -

زبان‌های پشتیبانی شده در گوگل ترنسلیت

از جمله‌ زبان‌هایی که در برنامه گوگل ترنسلیت پشتیبانی می‌شود می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

عربی، آلبانی، آمریکایی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، فارسی، آمریکایی، یونانی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، کره‌ای، پشتو، روسی، رومانیایی، ترکی و... اشاره کنیم.

دانلود گوگل ترنسلیت برای iOS

دانلود گوگل ترنسلیت برای اندروید

اگر به اخبار تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: فیسیت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر