تیزر گوشی رول شونده‌ی LG در CES 2021 منتشر شد

گوشی رول شدنی ال جی.jpg

در جریان رویداد CES 2021، کمپانی LG تیزری از گوشی رول شدنی خود را به نمایش گذاشته است که دارای نمایشگری منحصر به فرد است که گسترش پذیر است.

مدت‌هاست که گوشی‌های تاشو قابل استفاده را در بازار شاهد هستیم. با این حال گوشی‌های رول شدنی هنوز هم واقعاً تولید نشده و در دسترس قرار نگرفته‌اند. حالا امروز و در جریان رویداد CES 2021 مجدداً ال جی، تیزری از گوشی رول شدنی خود را که LG Rollable نام دارد، به نمایش گذاشته است. این گوش رول شدنی در اصل از یک نمایشگر منحصر به فرد بهره می‌برد که ال جی از آن با نام unique resizable screen یاد می‌کند و عملاً دستگاه را از یک گوشی معمولی به یک تبلت کوچک تبدیل می‌کند. درواقع نمایشگر در همان مکان خود، با گسترش فضا همراه است.

البته باید اشاره کنیم که همه‌ی این‌ها در حال حاضر صرفاً کانسپت هستند و بخشی از تجربه‌ و پروژه‌ی Explorer ال جی هستند و هنوز نمی‌دانیم که واقعاً ال جی از چه تکنولوژی برای افزایش اندازه نمایشگر بهره می‌برد. جالب است اشاره کنیم که پیشتر ال جی از این پروژه‌ی Explorer Project برای معرفی گوشی LG Wing استفاده کرده بود، گوشی که از دو نمایشگر OLEDبهره می‌برد که یکی از آن‌ها چرخان است.

در حال حاضر هنوز به صورت کامل مشخص نیست که آیا واقعا گوشی رول شدنی LG Rollable ساخته و راهی بازار خواهد شد یا نه اما از آنجایی که حالا مجدداً تیزر تبلیغاتی آن منتشر شده است، به نظر می‌رسد که این گوشی را در آینده شاهد باشیم.

البته به جز LG، کمپانی‌های دیگری هم هستند که در زمینه‌ی گوشی‌های رول شدنی و چنین نمایشگرهایی برای گوشی‌های خود تحقیق می‌کنند.در زمینه می‌توانیم به TCL اشاره کنیم که سال گذشته کانسپت‌هایی از گوشی‌های سال آینده خود را به نمایش درآورد. از طرفی کمپانی OPPO هم کانسپت دستگاهی با نمایشگر OLED گسترش پذیر را در معرض دید قرار داد. به هر ترتیب کمپانی‌های مختلف با کانسپت گوشی‌های رول شدنی خود در حال و تحقیق روی این موضوع هستند.

در ادامه تیزر مربوط به گوشی رول شدنی LG را می‌بینیم که این کمپانی در جریان رویداد CES 2020 آن را به نمایش گذاشته است. برای دیدن ویدئوهای بیشتر می‌توانید به آپارات فیسیت سر بزنید.

اخبار مرتبط:

بهترین گوشی های تاشو 2020 سامسونگ اولین گوشی رول‌شدنی خود را در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌کند

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: theverge


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر