بیت کوین از مرز 10 هزار دلار گذشت

بیت کوین از مرز 10 هزار دلار گذشت

بیت کوین، مهم‌ترین ارز دیجیتال در بازار، برای نخستین بار در سال 2020 از مرز 10 هزار دلار گذشت و به این ترتیب 5 رقمی شد.اما آیا این روند ادامه دار خواهد بود؟

ارزهای دیجیتال سال‌هاست که به حوزه‌ای پردرآمد و پرطرفدار در سراسر دنیا و البته ایران تبدیل شده‌اند. در این بین بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال مهم به حساب می‌آید. بیت کوین در اواخر سال 2017 رشد بسیار زیادی را تجربه کرد و به همین واسطه توانست افراد بیشتری را به جمع فعالانش اضافه کند اما این روند به مرور از بین رفت و ارزش بیت کوین به 5000 دلار هم رسید. حالا دوباره به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال در حال رشد باشد و گویا دوباره عصر طلایی بیت کوین از راه خواهد رسید.

امروز دقیقا راس ساعت 3 بامداد (به وقت جهانی)، بالاخره برای نخستین بار در سال 2020 و بعد از گذشت 4 ماه، بیت کوین از مرز 10 هزار دلار گذشت. البته دقایقی بعد دوباره ارزش بیت کوین به 9975 دلار رسید. حالا اما دقیقا در زمان نگارش این مطلب، ارز بیت کوین 10 هزار و 134.57 دلار است و همچنان این روند رو به رشد ادامه دارد. این موضوع بی شک باعث می‌شود که خریداران دوباره نسبت به خرید بیت کوین از خود رغبت نشان دهند.

نمودار رشد بیت کوین
نمودار رشد بیت کوین -
آیا روند بیت کوین همچنان رو به رشد باقی خواهند ماند؟

اگرچه بیت کوین رشد خوبی را تجربه کرده است اما مسئله اینجاست که آیا این روند رو به رشد همچنان حفظ خواهد شد و یا اینکه دوباره شاهد ریزش ارزش آن خواهیم بود. در این خصوص یکی از تحلیل‌گران وب سایت کوین تلگراف توضیح داده است که این قیمت بیت کوین، باقی نخواهد ماند. وی در این خصوص چنین گفته است:

این نخستین باری نیست که ارزش بیت کوین به بالای 10 هزار دلار رسیده است و آخرین بار هم نخواهد بود. اما این نخستین باری است که ارزش بیت کوین براساس شاخص‌های اصلی شبکه تعیین شده است.

-

در حال حاضر ارزش کل ارزهای دیجیتال بازار حدود 283.9 میلیارد دلار است که در این بین بیت کوین 63.5 درصد از سهم بازار را در دست دارد. با رشد بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال بازار از جمله اتریوم، EOS و بیت کوین SV هم رشد خوبی را تجربه کرده‌اند.

اخبار مرتبط:

بزرگ‌ترین سلاطین بیت کوین در جهان چه کسانی هستند؟

دو خودپرداز بیت کوین در ایران رونمایی شد

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: cointelegraph

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر