معامله 50 بیت کوین از یک کیف پول یازده ساله؛ آیا پای خالق بیت کوین در میان بوده است؟

خالق بیت کوین.jpg

برخلاف انتظارمان که پس از سومین هاوینگ، ارزش بیت کوین به شدت افزایش پیدا کند، معامله 50 بیت کوین از یک کیف پول قدیمی باعث کاهش ارزش آن شده است اما آیا این فروشنده خالق بیت کوین بوده است؟

اگر به ارز دیجیتال و دنیای کریپتوکارنسی علاقه مند هستید، حتما می‎دانید که چند روز پیش شاهدسومین هاوینگ بیت کوین بودیم، اتفاقی که باعث شد پاداش ماینرها بعد از نصف شدن به 6.25 برسد. بنا به اتفاقاتی که در هاوینگ‌های قبلی رخ داده بود، انتظار داشتیم که سومین هاوینگ بیت کوین باعث رشد چشمگیر ارزش آن شود اما حالا با اتفاقی عجیب و فروش اولین بیت‌های ماین شده، معادله تغییر کرده است.

درواقع ماجرا این است که صبح روز 20 می شاهد یک معامله عجیب از یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین بودیم. این کیف پول که در سال 2009 و تنها چند هفته بعد از خلق بیت کوین ایجاد شده بود، دارای 50 بیت کوین بود و این 50 بیت کوین برای مدت 11 سال و بدون هیچ معامله‌ای در این کیف پول باقی مانده بودند.

در طی این سال‌ها، مردم تلاش زیادی کرده‌اند تا خالق بیت کوین، ساتوشی ناماموتو را پیدا کنند. حالا این ظن به وجود آمده که 50 بیت کوین معامله شده شاید متعلق به همان خالق بیت کوین باشد.

البته آدام بک، توسعه دهنده مفهوم هش کش در این خصوص چنین توضیح داده است:

اگر ساتوشی قصد فروش بیت کوین‌هایش را داشت، مطمئنا آخرین و جدیدترین بیت کوین‌های ماین شده خود و غیرقابل ردیابی‌ترین آن‌ها را می‌فروخت. بعلاوه این تحقیق درباره ساتوشی کاملا بر مبنای حدس است زیرا احتمالا او بسیار کمتر از چیزی که تصور می‌شود، بیت کوین دارد و این تحقیق نتیجه‌اش رسیدن به یک ماینر اشتباه است.

-

آدام بک.jpg
توییت آدام بک درباره فروشنده بیت کوین‌های جنجالی -

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا بیت کوین‌ها جنجالی که باعث کاهش ارزش بیت کوین شده‌اند، از سمت خالق این رمز ارز مبادله شده است یا خیر؟

اخبار مرتبط:

تاثیر هاوینگ بر ارزش بیت کوین

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: cointelegraph

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر