ارزش بازار اپل به ۲ تریلیون دلار رسید

apple.jpg

اپل روز گذشته موفق شد تا به ارزش بازار 2 تریلیون دلاری برسد و تنها در چند ماهه ابتدایی سال 2020 و با وجود شیوع کرونا ویروس در سراسر دنیا، با رشد 60 درصدی ارزش سهام خود همراه باشد.

روز چهارشنبه بود که اپل برای اولین بار توانست به ارزش بازار 2 تریلیون دلاری برسد. درواقع روز گذشته در حدود ساعت 11 به وقت آمریکا، ارزش هر یک سهام اپل به 467.77 دلاری برسد. به این ترتیب اپل به عنوان اولین شرکت سهامی عامی آمریکا شناخته شده است که به چنین جایگاهی رسیده است. این رکورد اگرچه تنها ساعتی بعد با کاهش همراه بود و به ارزش 462.83 دلار رسید اما برای اپل رکوردی تازه را رقم زد. به واسطه کاهش مجدد، ارزش سهام اپل از 2 تریلیون دلار به 1.98 تریلیون دلار رسید.

این رشد به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیاست. همین ویروس باعث شده است تا در سال جاری دورکاری بیشتر از هر زمان دیگری در سراسر جهان انجام شود و به دنبال این جریان، شاهد افزایش تقاضا برای کالاهای تکنولوژی محور هستیم و که موجب رشد کمپانی‌های فعال در این حوزه شده است. خود اپل هم دقیقا همین موضوع فروش محصولات به صورت آنلاین و آن هم به دلیل قرنطینه و دورکاری را باعث رشد بیش از پیش درآمدش می‌داند.

نمودار اپل.png
نمودار ارزش سهام اپل -

اپل در ماه جولای توضیح داده بود که این کمپانی سه ماهه‌ی ابتدای سال را با شرایط بسیار خوبی پشت سر گذاشته است و موفق شده است به درآمد 59.7 میلیارد دلاری برسد. به این ترتیب اپل از ابتدای سال 2020 تا به امروز موفق شده است با افزایش 60 درصدی در ارزش سهام خود همراه باشد و نسبت به سال گذشته هم افزایش 120 درصدی را تجربه کند.

این تغییرات و رشد کمپانی‌های تکنولوژی محور و فروشگاه‌های اینترنتی، نشان می‌دهد که حوزه تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات، اهمیت ویژه‌ای در دنیا و در شرایط دشوار ایفا می‌کند. بنابراین باید با دیدی مثبت این حوزه مورد توجه تمامی کشورها قرار بگیرد.

اخبار مرتبط:

اپل با ارزش‌ترین شرکت در جهان شد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gsmarena


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر