استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ درخواست نمایندگان مجلس

آذری جهرمی

مجلس قصد دارد تا محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را استیضاح کند. دلیل این استیضاح، عملکرد ضعیف وی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، حمایت از پیام رسان‌های بومی و... بوده است.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، در مدت وزارت خود تا به امروز دو بار در صحن علنی مجلس حضور یافته است تا به سوال نمایندگان مجلس پاسخ دهد. اولین حضور او به دلیل توسعه نیافتگی ارتباطات و دولت الکترونیکی در روستاهای کشور بود و بار دوم هم به احزار هویت در فضای مجازی و ساماندهی فیلترشکن‌ها. اگرچه آذری جهرمی در بار اول نتوانست با توضیحاتش نمایندگان را متقاعد کند، اما بار دوم این اتفاق افتاد.

حالا اما بار دیگر این اتفاق برای آذری جهرمی رخ خواهد داد اما گویا نمایندگان مجلس یازدهم این بار به سوال اکتفا نکرده‌اند و قصد استیضاح آذری جهرمی را دارند.

درواقع حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس، در تاریخ 23 خرداد در توییتی اعلام کرده است که نمایندگان قصد استیضاح وزرات ارتباطات را دارند. گویا متن طرح استیضاح محمد جواد آذری جهرمی آماده شده است و قرار است پس از تشکیل کمیسیون‌های مجلس، امضاها جمع آوری شده و استیضاح وزیر ارتباطات به جریان بیفتد. حسینعلی حاجی دلیگانی در این خصوص در توییتر خود چنین نوشته است:

وزیر ارتباطات خیلی ضعیف عمل می‌کند. روند پیشرفت مخابراتی و ارتباطی کشور، آنتن دهی تلفن همراه، حمایت از پیام رسان‌های بومی و شبکه ملی اطلاعات در وضعیت خوبی نیست. این مشکلات باعث شده تا نمایندگان به فکر استیضاح وزیر ارتباطات باشند.

-

اگرچه درخصوص جزییات طرح استیضاح آذری جهرمی توضیحی داده نشده است اما موضوع اصلی عدم پیشرفت فناوری اطلاعات همزمان و همگام با تکنولوژی جهانی است. به عنوان نمونه به کاهش کیفیت آنتن دهی و قطعی بسیار در آنتن دهی تلفن همراه اشاره شده است.

اخبار مرتبط:

انحصار مخابرات شکسته شد؛ اینترنت VDSL توسط همه FCPها ارائه می‌شود

اگر به اخبار تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: پیوست


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

elkamyari

سه شنبه, 27 خرداد 1399

دوستان گول آقایون رو نخورید اینا تا آقای آذری اومد دزدی ارزش افزوده رو جمعش کرد میخوان برکنارش کنن دوستان یادتون نره 8 ساله که دارن با ارزش افزوده از ملت بدبخت دزدی میکنن #پایان_وس

پاسخ

ناشناس

چهارشنبه, 28 خرداد 1399

خدا کنه دلیلش این باشه و دلیلش این نباشه که چرا اینستا رو باز گذاشته که اون یه ذره مخالفتی ها هم که تنها صدای باقی مانده ملت هست خفه نکنن

پاسخ

hasn

چهارشنبه, 28 خرداد 1399

اسم اینا نماینده هست!؟ که فکر و ذکرش اینه که کره شمالی دوم بسازه.با این سطح سواد توی توئیتر چکار میکنه!؟برای ساماندهی فیلترشکن اومده!

پاسخ

ت

پنجشنبه, 29 خرداد 1399

باج سبیل نمایندگان مجلس دیرشده دارن با استیضاح مجبورش میکنن زودتر باج سبیل رو بده

پاسخ

ثبت نظر