وزیر ارتباطات : دو هفته دیگر لابراتوار 5G در ایران رونمایی می‌شود

5g.jpg

در جریان افتتاح بزرگ‌ترین دیتا سنتر شمال غرب کشور، محمد جواد آذری جهرمی ضمن اعلام تجهیز 5 نقطه از تهران به 5G، از رونمایی از اولین لابراتوار 5G در کشور تا دو هفته آینده خبر داد.

امروز شاهد افتتاح بزرگ‌ترین دیتاسنتر شمال غرب و غرب کشور توسط همراه اول بودیم. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان این رویداد اعلام کرد که تجهیزات فناوری 5G حالا وارد ایران شده‌اند و تا پایان شهریورماه در 5 نقطه از تهران، این خدمات عرضه می‌شوند. آذری جهرمی در این خصوص چنین توضیح داد:

تجهیزات فناوری 5G وارد کشور شده و به زودی از آنها رونمایی خواهد شد. موضوعاتی نظیر VDSL , FTTH را در کنار فناوری نسل پنجم دنبال می‌کنیم تا به فناوری روز دنیا در کشور علی‌رغم تحریم‌ها دست پیدا‌ کنیم.

-

در ادامه آذری جهرمی با اشاره به مشکلات سرمایه گذاری در اینترنت ثابت، توضیح داده است که برای توسعه خدمات اینترنت خانگی باید به سمت استفاده از تجهیزات بی سیم برویم. آذری جهرمی که مدت‌هاست بر سر آزادسازی فرکانس‎‌های در دستِ صدا و سیما ناراضی است، حالا با اشاره به محدودیت‌های فرکانسی روی باندهای پایینی ارتباطی، معتقد است که 5G می‌تواند از سیاست باندهای فرکانسی بالا استفاده کرد.

پیشنهاد فیسیت: آذری جهرمی : آزادسازی باندفرکانس صداوسیما سخت‌تر از آزادسازی خرمشهر نیست!

جهرمی با اشاره به اینکه تجهیزات راه اندازی 5G در کشور، وارد شده است، توضیح داد:

تا دو هفته دیگر، لابراتوار 5G در مرکز تحقیقات مخابرات ایران رونمایی می‌شود که این فضا می‌تواند برای تحقیقات و استفاده عملیاتی این فناوری، به کار گرفته شود. مطابق با اهداف شبکه ملی اطلاعات باید ۲۰ درصد ارتباطات تا سال ۱۴۰۴ روی تکنولوژی‌های نوین، ارائه شود.

-

اخبار مرتبط:

کارنامه آذری جهرمی؛ مروری بر فعالیت‌های وزیر ارتباطات قبل از استیضاح

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: مهر


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

panda

دوشنبه, 09 تیر 1399

ما هنو تو فور جی مشکل داریم بعد دنبال فایو جین

پاسخ

Ali

دوشنبه, 09 تیر 1399

وزیر حرف زیاد میزنه

پاسخ

نمنم

سه شنبه, 10 تیر 1399

پز الکی .شما نمی خواد پول بدی بری نسل 5g بخری که خیلی ها می گن برای سلامتی مضره و در حالی که هنوز خیلی جا هنوز پوشش نسل چهار نیست

پاسخ

ثبت نظر