هواوی : برنامه‌ای برای فروش بخش موبایل خود نداریم

هواوی.jpg

شایعاتی نشان می‌داد که هواوی قصد دارد بخش موبایل خود شامل تولید پرچمداران سری P و میت را بفروشد. هواوی اما در بیانیه‌ای توضیح داده است که هیچ تصمیم برای این موضوع ندارد.

اواسط ماه اکتبر بود که رویترز اعلام کرد که هواوی تصمیم به واگذاری زیربرند آنر دارد. این موضوع در ابتدا توسط هواوی رد شد اما بالاخره مدتی پیش دیدیم که واقعاً چنین اتفاقی افتاد و هواوی به فروش رسید. حالا مجدداً موضوع فروش دو سری P و Mate هواوی به گوش می‌رسد که البته توسط هواوی رد شده است. درواقع حالا هواوی به رسانه‌های چینی توضیح داده است که این برند هیچ برنامه‌ای برای فروش سری‌های P و میت ندارد و این کمپانی همچنان به ساخت گوشی‌های بالارده خود ادامه خواهد داد.

در این بیانیه هنوز به هیچ جزئیاتی اشاره نشده است، اما آنچه واضح است این است که هواوی دیگر هیچ منبعی برای تامین تراشه‌های مورد نیاز گوشی‌های پرچمدارش ندارد. درواقع TSMC امکان همکاری با هواوی برای ساخت تراشه‌های های سیلیکون را ندارد. کوالکام و مدیاتک هم به واسطه‌ی تحریم‌های آمریکا، امکان فروش تراشه به هواوی را ندارند.

همانطور که می‌دانید به واسطه‌ی تحریم‌های آمریکا، کمپانی‌های آمریکایی اجازه‌ی همکاری تجاری با هواوی را نداشتند، مگر اینکه مجوز دریافت می‌‎کردند. بسیاری از کمپانی‌ها که نمی‌توانستند از دست دادن مشتری بزرگی مانند هواوی را تحمل کنند، درخواست مجوز کردند و برخی هم موفق به دریافت مجوز شدند. با این حال چند روز پیش برخی مجوزها لغو شد و بنا شد تا به سایر درخواست مجوزها هم پاسخ داده نشود. حالا اما زمان ریاست جمهوری آمریکا به پایان رسیده و زمان بایدن است اما هنوز مشخض نیست که او در برابر هواوی چه موضعی را اتخاذ خواهد کرد. باید کمی صبر کنیم تا متوجه موضوع شویم.

اخبار مرتبط:

واکنش شیائومی به قرارگیری در لیست سیاه آمریکا: هیچ ارتباطی با ارتش چین نداریم

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gsmarena


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

alireza

سه شنبه, 07 بهمن 1399

چین باید یک مرکز توسعه چیپ و تراشه راه بیندازد و کپی کاری را به مرحله بالاتر برساند .
آمریکا تراشه های اصلی را حتی اجازه ساخت به ژاپن نمی دهد .

پاسخ

ثبت نظر