اینستاگرام به ابزارهای جدیدی برای افزایش درآمد تولیدکنندگان محتوا مجهز می‌شود

Untitled-1.jpg

اینستاگرام این روزها در حال کار روی قابلیتی است تا بتواند با این ویژگی به تولیدکنندگان محتوا کمک کند که بتوانند درآمد‌زایی خود را افزایش دهند. این پلتفرم قرار است ابزارهای جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد تا با رسیدن به اهداف مدنظر این شرکت امکان کسب درآمد را فراهم کند.

در اولین رویداد Creator Week که برگزار شد مارک زاکربرگ اعلام کرد که تولیدکنندگان محتوا با استفاده از این طرح‌ها می‌توانند از اینستاگرام پول بگیرند. کاربران این شبکه اجتماعی می‌توانند از این به بعد با فروش مجموعه‌ای از بج‌ها (Badges) جایزه خود را دریافت کنند. این جایزه‌ها قرار است که توسط فیسبوک از طریق Stars Challenges ارائه شود که در ازای انجام برخی کارها به تولیدکنندگان محتوا پول می‌دهد.

instagram-badges.jpg
-

مدیرعامل فیسبوک می‌گوید:« ما معتقدیم که شما باید در ازای ارزشی که برای طرفداران خود و در مجموع همه کاربران ایجاد می‌کنید، پاداش بگیرید.» او در ادامه صحبت‌هایش اطلاعاتی را منتشر می‌کند که درباره طرح دریافت کمیسیون از فروش محصولات است. در این طرح، برندهای مختلف می‌توانند بر روی محصولاتی که در اینستاگرام به فروش می‌گذارند، نرخ کمیسیو را مشخص کنند که قرار است این ویژگی به‌زودی برای گروه کوچکی از کاربران و کسب و کارهای آمریکایی راه‌اندازی شود و دردسترس قرار بگیرد.

در ادامه گفته می‌شود که اینستاگرام به تولیدکنندگان محتوایی که هم‌اکنون مشغول فروش محصولات هستند، این اجازه را می‌دهد که فروشگاه‌هایشان را به پروفایل اینستاگرامشان متصل کنند. قبلا نیز مارک زاکربرگ به قابلیت «لینک فروشگاه» اشاره کرده بود که الان خبر از عرضه ان منتشر شده است.

dims-1.jpeg
-

اینستاگرام تا به امروز زیاد برای ایجاد فضاهای درآمد‌زایی برای کاربرانش تلاش نکرده بود. اما اکنونو با داغ‌تر شدن بازارهایش مجازی و رقابتی که میان این شبکه اجتماعی با سایر رقبا ایجاد شده است، به نظر می‌رسد که آن‌ها هم به تکاپو افتاده‌اند تا تولیدکنندگان محتوا را در پلتفرم خود حفظ کنند. مدیرعامل فیسبوک قبلا نیز اعلام کرده بود که این پلتفرم احتیاج به تولیدکنندگانی دارد که بتوانند روز به روز شبکه‌های اجتماعی را به محلی جذاب برای گروه بزرگ‌تری از کاربران تبدیل کنند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: einnews

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر