ایران با همکاری آسیایی‌ها گوشی موبایل می‌سازد

ایران با همکاری آسیایی‌ها گوشی موبایل می‌سازد.jpg

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ایدرو، از آغاز مطالعات تولید گوشی‌های هوشمند موبایل به‌صورت قطعات منفصله با همکاری فعالان داخلی و شرکای توانمند آسیایی خبر داد.

امیر بیات، معاون وزیر و سرپرست هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، در نشست هماهنگی و بررسی الزامات تولید گوشی‌های موبایل در کشور که با حضور معاون فناوری و مدیران وزارت ارتباطات، سید ستار هاشمی برگزار شد، ضمن اشاره به نقش سازمان ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در حمایت از صنایع بزرگ کشور در نیم قرن اخیر، توضیح داده است که با توجه به اهمیت فزاینده عرصه فناوری اطلاعات و صنایع مرتبط با آن، این سازمان تصمیم داد تا از تولید گوشی‌های موبایل حمایتی توسعه‌ای و تسهیل گرانه داشته باشد.

وی معتقد است که در حوزه تولید گوشی موبایل باید سرعت تحولات این حوزه به صورت واقع بینانه در نظر گرفته شود. همچنین اعتقاد او بر این است که مواردی همچون ایجاد مراکز تحقیق و توسعه به‌روز، در کنار استفاده از متخصصین و تولید کنندگان قطعات ضروری، برای به موفقیت رسیدن طرح تولید گوشی‌های موبایل ضروری است. امیر بیات، معاون وزیر و سرپرست هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه توضیح داده است سازمان ایدرو در نظر دارد تا با همکاری سایر بخش‌ها مانند وزارت ارتباطات، به عنوان فاز اول، مشارکت‌های لازم برای تولید گوشی موبایل کلاسیک و قابلیت دار (Feature Phones) را به صورت عملیاتی انجام دهد. وی همچنین توضیح داده است که ایدرو، مطالعات برای تولید گوشی‌های هوشمند به صورت قطعات منفصله شامل SKD و CKD، از طریق به همرسانی فعالان داخلی با شرکای آسیایی توانمند را آغاز کرده است.

از سوی دیگر معاون فناوری و مدیران وزارت ارتباطات، سید ستار هاشمی در این نشست اعلام کرد که وزارت ارتباطات هم برای همکاری با این طرح آمادگی دارد. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

وزارت ارتباطات، از طریق مشارکت اپراتورها، تدابیر تعرفه ای و... کلیه ظرفیت های قانونی خود را در طرح تولید داخل گوشی های تلفن همراه با هدف افزایش سهم بازار تولیدکنندگان بومی، ارتقاء توان داخلی، اشتغالزایی و حرکت به سمت بالاتر این صنعت را به کار خواهد بست.

-

هاشمی با اشاره به نقش غیر قابل انکار فناوری ارتباطات و اطلاعات و ابزارهای هوشمند آن، بهره گیری از مطالعات امکان سنجی همه جانبه و روزآمد، شناخت دقیق ابعاد بازار و احترام به حقوق مصرف کنندگان در کنار خودباوری و اهتمام به ارتقاء توان داخلی در این عرصه مهم را از ضرورتها و اولویت های وزارت ارتباطات برای پشتیبانی از تولید داخلی گوشی های تلفن همراه برشمرد.

ناگفته نماند که در این دیدار حمید بازارگان، معاون صنایع پیشرفته ایدرو هم گزارشی از آخرین مطالعات این طرح ارائه کرد.

اخبار مرتبط:

تولیدکنندگان تبلت و گوشی ساخت ایران کدامند؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایسنا


12 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

HoSein

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

جالب اینه که همین الان خبرهای تحریم هوآوی داره پخش میشه، شرکتی که سالهاست داره گوشی های خیلی خوب میزنه فلج شده ولی یه عده از مسئولین هستن که فکر میکنن میتونن با کمک چینی ها گوشی تولید(سرهم) کنن، واقعا توی توهم هستن

پاسخ

غول بادکنکی

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

منظور از اسیایی چینیه؟ چون فکر نکنم جعبه شوهم بتونن تولید کنن

پاسخ

DarkKnight

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

شما کامنت بده فقط :)
این حجم از عقده طبیعی نیست عزیزم!

M0

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

کامنت دادن که شغل شماست :))

غول بادکنکی

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

M0 به شما ربطی داره؟

M0

پنجشنبه, 20 شهریور 1399

اره همونقدر که همه چی به شما ربط داره تازه بیشتر

hamed

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

مگه تاحالا GLX تولید داخل نمی ساختن؟

پاسخ

محمد

چهارشنبه, 19 شهریور 1399

خداوکیلی قیمتاشو پایین بزارن بلکه ملت بتونن یه چیزی دست بگیرن
گوشیای وارداتی که قیمتاشون داره سر به فلک میکشه
الان خیلیا برای نرم فزار "شاد" به گوشی هوشمند نیاز دارن

پاسخ

جابر

جمعه, 21 شهریور 1399

اگه تو پروژه های GLX و Tecno و ... تحقیق میکردن بعد تولید، شکست نمیخوردن.
بدون تحقیق حتی اگه تمام تکنولوژی های دنیارو هم در اختیارتون بزارن نمیتونین کاری کنین.
از اتحاد چین و روسیه با ایران بسوزید بسوزید از این سوزش بمیرید.

پاسخ

aaa

جمعه, 21 شهریور 1399

خدا رو شاکریم که فعلا مجبور نیستیم گوشی های سپا‌ه رو بخریم و از اینترنت ملی و پیام رسان داخلی استفاده کنیم و افتخار کنیم که کالای ایرانی میخریم و ...

پاسخ

Behnam

پنجشنبه, 27 شهریور 1399

اگه چینی ها هم مثل شما فکر میکردند، الان دمپایی هم نمیتونستند تولید کنند و اگه کالاهای آسیایی نبودند همین آیفون رو کمتر از 10.000 دلار بهت نمیدادن
امثال شما باید به چپاول توسط تولید کننده های غربی افتخار کنید.

آرش

سه شنبه, 01 مهر 1399

بهنام حرف حق رو زدی

ثبت نظر