ترامپ در آخرین روز کاری، دستوری برای جلوگیری از حملات سایبری امضا کرد

Untitled-1.jpg

امروز آخرین روز کاری دونالد ترامپ در کاخ سفید است، حالا ترامپ دستوری را امضا کرده و خواستار اجرای آن شده، که دیگر مهاجمان خارجی نتوانند به پلتفرم‌های رایانش ابری ایالت متحده حمله سایبری انجام دهند.

براساس دستوری که ترامپ صادر کرده، وزارت بازرگانی آمریکا باید قوانین جدیدی را وضع کند و تمامی ارائه دهندگان سرویس‌های ابری را مجبور به شناسایی و اقدام علیه نهادهای خارجی کند. این یعنی اینکه باید اقداماتی علیه نهادهایی صورت بگیرد که استفاده زیادی از سرویس‌ها دارند و حملات سایبری و مخربی ممکن است بر علیه آن‌ها شکل گیرد.

در این دستور جدید چنین نوشته شده است:

مهاجمان سایبری و هکرهای خارجی با کارهای خود به سرقت اطلاعات پرداخته، به داده‌های حساس دسترسی پیدا کرده و به اقتصاد آمریکا آسیب وارد میکنند. اما مسئله به اینجا ختم نمی‌شود و آن‌ها با از بین بردن زیرساخت‌های حیاتی و با استفاده از فعالیت‌های سایبری، امنیت آمریکا را به خطر می‌اندازند. که براساس این دستور باید سوابق اقدامات خارجی ثبت شود.

-

این دستور حالا بعداز هک گسترده‌ای که وزارت‌خانه‌های آمریکا و شرکت‌های دولتی و خصوصی را در هفته‌های گذشته هدف قرار داده بود صادر شده است. گفته می‌شود که این حمله سایبری توسط هکرهای روسی انجام شده است. در این حملات هکرها از ابزار شرکت «SolarWinds» برای نفوذ به شبکه‌های داخلی آمریکا استفاده کرده بودند.

cloud-services.jpg
-

آمریکا به صورت رسمی، روسیه را مسئول این اتفاق میداند و اطلاعاتی را منتشر کرد که هکرهای روسی چنین کاری انجام داده‌اند. با این حال ترامپ از همان ابتدا تصمیم گرفت که چین را بخاطر این حملات سایبری سرزنش کرده و این کشور را مقصر خواند.

در طول چهار سالِ ریاست جمهوری ترامپ، شاهد دستورهای زیادی علیه شرکت‌های خارجی بوده ایم، اما بیشتر این اتفاقات بر علیه چین بوده است. برای مثال هواوی در دوران ریاست جمهوری ترامپ با تحریم‌های گسترده‌ای مواجه شد و علاوه بر عدم دسترسی به سرویس‌های گوگل، حتی در تامین تجهیزات سخت افزاری مانند تراشه‌های مورد نیازش، دچار مشکل شد.

حتی در هفته‌ی گذشته هم دیدیم که نام شیائومی نیز در لیست سیاه آمریکا قرار گرفت و آمریکا علت این موضوع را ارتباط این کمپانی ارتش چین می‌دانست، این در حالی است که شیائومی هر گونه ارتباطی به ارتش چین را انکار کرده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن، سیاست‌های ترامپ را دنبال خواهد کرد یا خیر؟


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: whitehouse

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

whats

چهارشنبه, 01 بهمن 1399

خداحافظ ترامپ دوست داریم

پاسخ

ثبت نظر