مایکروسافت تولد ۲۰ سالگی ایکس‌باکس را با نسخه‌های خاص جشن می‌گیرد

Untitled-1.jpg

کمپانی مایکروسافت می‌خواهد در این هفته تولد 20 سالگی ایکس باکر را جشن بگیرد، در همین جشن تولد 76 بازی جدید به را به لیست بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده (Backwards Compatibility) روی ایکس‌باکس اضافه می‌کند. این تغییرات در بر روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس نیز خواهد بود و با استایل بازی هیلو و طراحی جدید عرضه خواهد شد. طبق عادت این کمپانی، این معرفی‌ها، پر از نکات مخفی و ایستراگ برای طرفداران است.

در سخت‌افزارهای جدیدی که این هفته عرضه شدند، شاهد بهترین و زیباترین ظاهر کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و یکی از جذاب‌ترین کنترلرها به خصوص به خاطر شفاف بودن آن هستیم. تمام این سخت‌افزارهای جدید شامل نکات مخفی و به اصطلاح ایستراگ‌های فراوان هستند. به عنوان مثال، کاربران رددیت متوجه شده‌اند که کنسول ایکس‌باکس سری ‌ایکس با استایل هیلو دارای نماد Zeta Halo مخفی در بخش جلو است. شما می‌توانید این نماد را در ادامه به همراه تصویر کامل کنسول ببینید.

برای اینکه این ایستراگ را ببینید باید یک نور سیاه یا UV روی کنسول بتابانید. این یک حرکت جالب از سوی مایکروسافت برای این کنسول است که در تعداد محدود عرضه شده و عرضه‌ی بازی Halo: Combat Evolved و کنسول کلاسیک ایکس‌باکس را در سال ۲۰۰۱ جشن می‌گیرد. بازی ذکر شده به عنوان اولین بازی سری تیراندازی و اول‌شخص هیلو شناخته می‌شود که توانست تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزد. در این بازی بازیکنان کنترل شخصیت مسترچیف را در قرن ۲۶ میلادی برعهده دارند. گفتنی است که نسخه‌ای بهبودیافته از این بازی به مناسبت ده سالگی آن در سال ۲۰۱۱ میلادی روی ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد.

oe6et6Xn85SXWWxPaQyheh.jpg
-

با این حال این تنها نکته‌ی مخفی نیست. اگر کنترلر نسخه‌ی بیستمین سالگرد را خریداری کرده باشید، نور UV نیز مفید خواهد بود. اگر نور ماوراء بنفش را به بسته‌بندی آن بتابانید، کنترلر کلاسیک Duke را خواهید دید که با کنسول ایکس‌باکس در سال ۲۰۰۱ عرضه شد. در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

9ea2134b-e5b7-400e-a9db-e1da597e58d4.jpg
-

این نکات جالب تنها به موارد گفته شده ختم نمی‌شوند. اگر بتوانید کنترلر ایکس‌باکس الایت ۲ را با استایل هیلو خریداری کنید، مایکروسافت کد خاصی را بسته‌بندی آن برای شما قرار داده است که به شما امکان می‌دهد کمی جذابیت کنترلر را در بازی هیلو اینفینیت به تفنگ‌های خود اضافه کنید.

این کنترلر به صورت مینیاتوری در نسخه‌ی چندنفره‌ی بازی به سلاح‌های شما متصل می‌شود. حتی پوسته‌هایی برای سلاح‌ها نیز در نظر گرفته شده است. در ادامه تصاویر این کنترلر زیبا به همراه ویژگی‌های اضافی که برای سلاح شما در بازی فراهم می‌کند، آورده شده است.

9ea2134b-e5b7-400e-a9db-e1da597e58d4.jpg
-

مایکروسافت همیشه عادت داشته تا ایستراگ‌ها و نکات مخفی جالبی را در جاهای مختلف پنهان کند. به عنوان مثال فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، قبل از اعلام رسمی، ایکس‌باکس سری اس را در قفسه‌ی اتاق خود پنهان کرده بود. از طرفی مستر چیف نیز در داخل ایکس‌باکس وان ایکس و سوار بر عقرب و همچنین به صورت نمادین در بخشی از فن ایکس‌باکس سری ایکس پنهان شده است.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر