خودرو برقی و خود ران شیائومی تا سال 2025 راهی بازار می‌شود

Xiaomi .jpg

کمپانی شیائومی که محصولات بسیار مختلف و زیادی در تمامی بازارها ارائه کرده است، قصد دارد در حوزه خودروسازی نیز به روش خاصی وارد شود و با ارائه خودروهای برقی بدون راننده در بازار قدرتنمایی کند. به همین دلیل به نظر می‌رسد شیائومی در حال توسعه یک سدان برقی با قابلیت‌های خودران است که می‌تواند تا سال 2024 وارد بازار شود.

براساس اخباری که این روزها منتشر می‌شود خبر تولید خودرو بدون راننده شیائومی بسیار بسیار جدی به نظر می‌رسد. این غول فناوری امیدوار است که تولید خودروی مذکور را در کارخانه‌های خود و در خاک چین به انجام برساند و بدین ترتیب نام این شرکت می‌تواند در رده «تولیدکننده تجهیزات اصلی» یا OEM قرار بگیرد.

شیائومی تا چند مدت پیش سعی داشت تا از طریق مشارکت با گروه خودروسازی BAIC وارد این بازی شود اما آنجایی که مذاکرات دو شرکت به نتیجه نرسید، این کمپانی پرآوازه چینی نیز ظاهرا تصمیم گرفته به تنهایی وارد بازی شود.

Xiaomi-7.jpg
-

اطلاعات تکمیلی از خودروی برقی شیائومی

با استناد به گزارش‌های موجود، کارخانه خودروسازی شیائومی در یی‌ژوانگ چین واقع شده و خودروی تولیدی آن 21,655 دلار قیمت خواهد داشت. همچنین فناوری خودران این شرکت هم روی خودروی جدید معرفی خواهد شد.

این فناوری که در حال حاضر پایلوت خطاب می‌شود، بر مبنای LIDAR و سیستم راداری بومی شیائومی یعنی AT128 ایجاد شده است؛ مواردی که طبق انتظارات در کنار یکدیگر می‌توانند با ارتقای زوایای دید و امنیت، سیستم خودروهای بدون راننده را به سطح بالاتری منتقل کند.

شیائومی تاکنون اطلاعاتی از مشخصات فنی یا جزئیاتی مانند سرعت این خودرو منتشر نکرده و همچنین هنوز مشخص نیست خودروی مذکور عرضه جهانی خواهد داشت یا خیر. به هر حال حوزه خودروهای برقی بازاری بسیار رقابتی است و شیائومی با ورود به این عرصه، چه در چین و چه در سطح جهانی با رقبای بسیاری روبه‌رو خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GIZCHINA

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر