پروژه 10 میلیارد دلاری خودروی شیائومی با موانع رگولاتوری روبرو شد

xiaomi.JPG

گفته می‌شود که کمپانی شیائومی برای دریافت برخی از مجوزهای لازم برای آفغاز صنعت خودرو برقی خود، دچار مشلاتی شده است. این شرکت ظاهرا چند ماهی است که پروژه 10 میلیون دلار خود را به رگولاتوری معرفی کرده ولی تا به اینجای کار در جلب رضایت، موفقیتی بدست نیاورده است.

منابع آگاه در این زمینه گزارش‌هایی به بلومبرگ منتقل کرده‌اند، شیائومی چند مدتی است که با مسئولان کمیسیون توسعه8 و اصلاحات ملی چین دیدار داشته‌، اما موفوقیتی در این زمینه به وجود نیامده است. ورود به بازار خودروهای برقی آخرین ماجراجویی «لی جون»، هم‌بنیان‌گذار این غول چینی است. با این حال، هرچه آغاز فعالیت‌های این کسب و کار بیشتر به تعویق بیفتد، رقبا برای پیشی گرفتن از این شرکت فرصت بیشتری خواهند داشت.

شیائومی پس از کسب موفقیت‌های چشمگیر در بازار موبایل اکنون در حال ورود به بازار خودروهای برقی است و می‌خواهد با شرکت‌هایی مثل BYD و Nio رقابت کند. لی جون امیدوار است که مهارت‌های این شرکت در زمینه فناوری‌های متصل و وجود جامعه طرفداران پرشمار این برند به آن‌ها کمک کند تا شانس خوبی در این بازار داشته باشند.

arenaev_002-2.jpg
-

برخی از مدیران شیائومی بر این امید هستند که مسئولان مربوطه چراغ سبزی به آن‌ها نشان خواهند داد، اما بقیه نگرانند که این فرآیند برنامه‌های شرکت را به تعویق بیندازد. این غول چینی در ماه سپتامبر 2021 کسب و کار اتومبیل‌های برقی خود را ثبت کرد تا بتواند برای آغاز فعالیت‌هایش درخواست مجوز کند. با این وجود، آن‌ها هنوز موفق به دریافت این مجوز نشده‌اند.

لی جون گفته بود که می‌خواهد ظرف مدت 10 سال 10 میلیارد دلار هزینه کند تا این پروژه آغاز شود. تحلیل‌گران معتقدند که موانع قانونی در برابر شیائومی احتمالا باعث می‌شود که برنامه این شرکت برای رونمایی از اولین خودروی آن‌ها به سال 2024 نرسد. به دنبال انتشار این اخبار، ارزش سهام شیائومی در روز جمعه 5.4 درصد در بازار هنگ کنگ افت پیدا کرد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: bloomberg

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر