واتساپ قابلیت ارسال پیام پنهان شونده را در دسترس همه کاربران قرار می‌دهد

Untitled-1.jpg

ساعاتی پیش کمپانی واتساپ اعلام کرد که کاربران از این به بعد می‌توانند پیام‌های ناپدید شونده ارسال کنند و به طور پیش‌فرض این قابلیت را فعال کنند. این قابلیت به این شکل خواهد بود که دیگر نیازی به به فعال‌سازی مشخصه‌ی موردنظر برای چت‌های مختلف داشته باشید، کافی است یک بار آن را فعال کنید تا در تمام چت‌های شخصی پیام‌های ناپدید شونده ارسال شود.

سال گذشته نیز که این قابلیت قرار بود ارائه شود، واتساپ فقط محدودیت زمانی 7 روزه‌ را برای این کار تعیین کرده بود. اما با ارائه قابلیت جدید کاربران می‌توانند بازه‌های 7 روز و حتی گزینه‌های ۲۴ ساعت یا ۹۰ روز را هم انتخاب کنند. واتساپ اعلام کرده که فعال‌سازی این مشخصه، چت‌های فعلی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. اما زمانی که یک چت جدید ایجاد می‌کنید، پیامی برای شما نمایش داده خواهد شد که تا مشخص کند که این مشخصه برای هر دو طرف به نمایش در خواهد آمد. اگر که این قابلیت‌ را به طور پیش‌فرض فعال کرده باشید، این موضوع در پیام موردنظر ذکر می‌شود تا طرف مقابل فکر نکند که فقط برای او چنین قابلیتی را فعال کرده‌اید. همچنین برای چت‌های جداگانه می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

این قابلیت که در بالا به آن اشاره شد برای گروه‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در عوض باید به صورت دستی برای گروه‌های موردنظر خود چنین کاری را انجام دهید؛ همچنین باید خاطرنشان کنیم که ادمین یا ادمین‌های گروه باید این مشخصه را برای گروه موردنظر فعال کرده باشند.

whatsapp.jpg
-

این قابلیت در حال ارائه شدن است و به همین خاطر احتمالا به‌زودی تمام کاربران آن را دریافت خواهد کرد. برای بررسی این موضوع، اپلیکیشن واتساپ را در اندروید و iOS باز کنید و سپس با ضربه بر آیکون سه‌نقطه، گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید. بعد از این کار به Account و سپس Privacy سر بزنید. اگر این قابلیت برای شما ارائه شده باشد، می‌توانید گزینه‌ی Default message timer را ببینید.

با لمس این گزینه‌، 3 محدوده‌ی زمانی ۲۴ ساعت، ۷ روز و ۹۰ روز برای شما به نمایش در خواهد آمد که بعداز انتخاب هر کدام، محتوای تمام چت‌های جدید که ایجاد می‌کنید بعد از گذشت زمان تعیین شده، حذف می‌شوند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر