واتس‌اپ پیوستن به تماس‌های تصویری گروهی در جریان را ممکن کرد

Untitled-1.jpg

قرار است که یک قابلیت جدید و کاربردی به پیام‌رسان واتساپ اضافه شود که موجب خواهد شد تا کاربران بتوانند در زمانی که تمای تصویری گروهی آغاز شده است، به راحتی روی گزینه join کلیک کنند و به این جمع اضافه شوند.

تا به امروز کاربران واتس‌آپ زمانی می‌توانستند به چت‌های تصویری گروهی اضافه شوند که در زمان تماس تصویری حضور داشته باشند و در همان ابتدا عضو شوند. اگر بعد از آغاز این جلسات گروهی کاربری می‌خواست اضافه شود، چنین امکانی برای ملحق شدن در اختیار کاربران وجود نداشت. اما قرار است که واتس‌آپ با الگوبرداری از اپلیکیشن‌های دیگری مانند زوم این ویژگی جدید را در اختیار کاربران خود قرار داده تا حتی اگر در همان ابتدای کار و شروع جلسات کاری تصویری نتوانستند در جلسه حضور پیدا کنند و به جمع ملحق شوند، در هر لحظه که تمایل داشته باشند، این امکان برای آنها فراهم شود.

واتساپ.jpg
-

براساس اعلام واتس‌اپ این ویژگی جدید از روز دوشنبه ۲۸ تیرماه در دسترس کاربران قرار گرفته است. با این حساب امکان اضافه شدن در تماس‌های گروهی تصویری در واتس‌اپ شباهت زیادی به اپلیکیشن‌هایی مانند زوم و گوگل میت خواهد داشت. بی‌شک امکان اضافه شدن به تماس گروهی تصویری در حین برقراری تماس گزینه خوبی برای کاربران خواهد بود و کاربران تنها با ضربه زدن روی گزینه Join یا پیوستن به راحتی می‌توانند در تماس تصویری گروهی حضور پیدا کنند. در گذشته چنین ویژگی در نسخه بتا مشاهده شده بود.

به علاوه، واتس‌اپ در صفحه‌ای جداگانه اطلاعات تماس جدید را نمایش می‌دهد تا کاربران بتوانند متوجه شوند که چه کسی در تماس صوتی حضور دارد و چه کسی دعوت شده ولی هنوز به تماس تصویری گروهی ملحق نشده است. واتس‌اپ ضمن معرفی این قابلیت کاربردی و جدید اعلام کرده که تمامی تماس‌هایی که از این طریق برقرار می‌شوند به صوت سرتاسری رمزگذاری شده هستند و کاربران دیگر نباید نگران موضوعاتی همچون نقض قوانین حریم خصوصی و امنیت خود باشند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: indianexpress

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر