قابلیت جدید «یک‌ بار مشاهده» برای همه کاربران واتساپ فعال می‌شود

Untitled-4.jpg

قرار است که تا مدتی دیگر پیام‌رسان واتساپ قابلیت «یک‌ بار مشاهده» برای همه کاربران ارائه کند؛ قابلیتی که مدتی است واتساپ در حال آزمایش آن است.

مدتی پیش بود که خبری منتشر شد که واتساپ در حال آزمایش قابلیتی است که نام آن یک بار مشاهده خواهد بد و برای بعضی از کاربران فعال خواهد شد. حالا در گزارشی جدید و مفصل اعلام شده که این ویژگی همگانی است و برای همه کاربران عرضه خواهد شد.

خبرگزاری ورج در گزارشی اعلام کرده که واتساپ به‌تازگی قابلیت «یک بار مشاهده» خود را برای کاربرانش فعال کرده؛ با استفاده از این ویژگی تصاویر یا ویدئوهای موجود در صفحه چت پس از باز‌شدن حذف خواهند شد. هنگام ارسال عکس یا فیلم، با ضربه‌زدن روی دکمه‌ای که با عدد ۱ نمایش داده شده است و در سمت چپ دکمه ارسال قرار دارد، این قابلیت را می‌توانید فعال کنید.

whatsapp-view.gif
-

بعد از اینکه گیرنده تصویر یا ویدئو شما را یک‌ بار باز کند، فایل مذکور حذف می‌شود. باید به این نکته نیز اشاره کرد که فرد گیرنده متوجه می‌شود که پیام ارسالی شما در حالت View Once قرار دارد؛ در‌نتیجه، بهتر است زمانی از آن استفاده کنید که از فرد مقابل مطمئن هستید و می‌دانید از صفحه اسکرین‌شات نمی‌گیرد.

مارک زاکربرگ ماه ژوئن تأیید کرده بود که این ویژگی در راه است؛ اما اطلاعات دقیقی از زمان انتشار آن دردسترس نبود. به‌گزارش WaBetaInfo، ویژگی مذکور حدود یک ماه است که در حالت بتا قرار دارد. اینستاگرام، یکی دیگر از شرکت‌های متعلق به فیسبوک، چند سال پیش قابلیت‌های مشابهی برای کاربران خود ارائه داد. واتساپ برای اینکه بتواند موارد استفاده از این قابلیت را نشان دهد، از شرایطی مانند ارسال اطلاعات حساسی مثل رمز وای‌فای استفاده کرده است. مطمئنا بودن این ویژگی در پیام‌رسان بهتر از نبودن آن است.

قابلیت «یک‌ بار مشاهده» می‌تواند دربرابر «پیام‌های ناپدیدشونده» واتساپ که برای حذف اطلاعات به یک هفته زمان نیاز دارد، گزینه بهتری به‌نظر برسد؛ زیرا همان‌طورکه از نام آن مشخص است، گیرنده فقط یک بار می‌تواند فایل را مشاهده کند. این قابلیت از این هفته دردسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: THEVERGE

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر