چرا ادیوس فایل jpg را قبول نمی‌کند؟ روش حل مشکل چیست؟

ادیوس

اگر با ادیوس کار کرده باشید، حتما میدانید که یکی از بدترین مشکلات، قبول نکردن فایل‌های jpg است. اما رفع این مشکل بسیار ساده است.

اگر به کار ویرایش ویدیو علاقه مند باشید بدون شک ابزار ساده و کاربردی و دی عین حال قدرتمند ادیوس را می‌شناسید. اگرچه کار کردن با ادیوس ساده‌تر از تصور شماست اما باید بگوییم که نصب و راه اندازی آن کمی بد قلق است. یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که احتمالا شما هم با آن دست و پنجه نرم کرده‌اید، قبول نکردن فایل‌های عکس به فرمت‌های مختلف jpg، png و... است. از آنجایی که خودم هم با این مشکل مواجه شده بودم و مدت‌ها به دنبال راه حل بودم، تصمیم گرفتم تا راه حل قوبل نکردن فایل jpg در ادیوس را به صورت یک آموزش کوتاه برای شما آماده کنم. با فیسیت همراه باشید.

راه حل رفع قبول نکردن فایل jpg در ادیوس

در اصل ماجرا این است که ادیوس برای اینکه عملکرد درستی داشته باشد به QuickTime و ارتباط درست با آن نیاز دارد. گاهی اوقات به دلایل مختلف از جمله آپدیت شدن یکی از این ابزار و ناسازگاری با دیگری، این ارتباطات به درستی ایجاد نمی‌شود و اینجاست که در قبول فایل‌های jpg و سایر فرمت‌های عکس، دچار مشکل می‌شود. دلیل این موضوع هم این است که QuickTime برای import و export همه فرمت‌های تصویری ضروری است. ضمنا ادیوس از ابزار QuickTime برای دیکود کردن بسیاری از فرمت‌های ویدیو هم استفاده می‌کند.

حالا به هر دلیلی که با مشکل قبول نکردن فرمت jpg و... در ادیوس مواجه شده‌ایم، راه حل این است که مجددا ارتباط این دو ابزار، یعنی ادیوس و QuickTime را برقرار کنیم. برای این کار باید سه مرحله زی را طی کنیم:

1- ابتدا QuickTime نصب شده روی سیستم خود را uninstall کرده و سپس سیستم را reboot کنید.

2- بعد از ریبوت شدن سیستم، آخرین نسخه از QuickTime را دانلود کرده و روی سیستم نصب کنید.

3- در آخرین مرحله ادیوس خود را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.

با طی کردن این سه مرحله، حتما مشکل شما رفع خواهد شد اما اگر مشکل حل نشد، به عنوان آخرین راه حل، ادیوس خود را کاملا پاک کرده و مجددا آخرین نسخه از این نرم افزار را نصب کنید. به این ترتیب حتما ارتباط ادیوس و QuickTime برقرار شده و مشکل قبول نکردن فایل jpg در ادیوس رفع خواهد شد.

منبع خبر: فیسیت

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

بنده فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر