آیفون XR پرفروش ترین موبایل سال 2019 شد

sffffffffffdgf.jpg

به رسم هر سال، پرفروش‌ترین گوشی‌های سال 2019 هم معرفی شده‌اند که در این بین آیفون XR به عنوان پرفروش‌ترین گوشی سال 2019 معرفی شده است.

طبق اطلاعات جدید Omdia، آیفون XR اپل به عنوان محبوب ترین تلفن هوشمند جهان در سال 2019 شناخته شده است. طبق این گزارش، آیفون XR، حدودا 9 میلیون دستگاه بیشتر از مدل آیفون 11 به فروش رفته است و این دو دستگاه به ترتیب رتبه اول و دوم پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند را بدست آورده‌اند.

برای کسانی که با Omdia ناآشنا هستند، باید بگوییم که این شرکت تحقیقاتی پس از ادغام بخش تحقیق فناوری اطلاعات و سبد خرید فناوری شرکت قبلی IHS Markit تأسیس شده است.

براساس گزارش شرکت Omdia، اپل در طول سال 2019 حدود 46.3 میلیون دستگاه آیفون XR را در بخش فروش به خریداران تحویل داده است. این داده‌ها حاکی از دو برابر شدن فروش آیفون نسبت به سال گذشته است که تقریبا 23.1 میلیون دستگاه بوده است. این در حالی است که آیفون 11 در سال 2019 حدود 37.3 میلیون دستگاه را به فروش رسانده است.

image-3.png
رتبه بندی فروش سال 2019 -

در حالی که اپل مقام اول و دوم را به خود اختصاص داده، سامسونگ در رتبه‌های بعدی است. این شرکت با سه نماینده به نام‌های گلکسی A10، گلکسی A50 و گلکسی A20 تا رتبه پنجم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. آیفون 11 پرو مکس ششمین دستگاهی است که با فروش 17.6 میلیون دستگاه و پشت سر گذاشتن آیفون8 که با 17.4 میلیون دستگاه در رتبه هفتم جدول جای گرفته‌ است.

به طور کلی این شرکت تخمین می زند که اپل در سال 2019 در مقایسه با سال قبل 4.6 درصد رشد داشته است. البته اپل با افزایش قیمت موبایل‌های خود شاید این جایگاه را ازدست بدهد. اما فعلا اپل در صدر قرار دارد و این شرکت چنین می‌گوید:

جسی هونگ ، مدیر تحقیقات و تجزیه و تحلیل تلفن‌های هوشمند در شرکت Omdia گفت: "اپل پیوسته رتبه های اول و دوم را در رده بندی مدل جهانی گوشی های هوشمند در اختیار خود دارد ،این شرکت می‌تواند این موقعیت خود را برای بیش از 5 سال در دست داشته باشد.

-

منبع خبر: 9to5mac

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر